Umožňují mateřské školy stravování dětí trpící celiakií?

Pokud jsou děti nemocné celiakií ještě doma, tak rodina jejich stravování s mírou různého úsilí dokáže vyřešit. Jakmile má jít ale ratolest do školky, nastává problém.

Ve svém výzkumu se na zlínské univerzitě Eva Tripská zaměřila i na tento problém. S dotazníkem oslovila 13 rodičů, kteří o bezlepkové stravování v jídelně mateřské školy požádali. I když je to ne zcela reprezentativní počet, přece jen nám dává nějaký obraz situace v Česku.

Více než polovina, zde konkrétně sedm žádostí, bylo zamítnuto. 46 procent s bezlepkovou přípravou jídla souhlasilo. Je otázka, zda se jedná oproti předchozím letům o pokrok. Nicméně více než polovina odmítnutých žádostí je stále velké číslo. Rodiče jsou pak postaveni před velký problém, buď najít jinou školku, což samo o sobě je v současné době nadlidský úkol, nebo dítě do školky nedávat, či zajistit jeho stravování jiným, samozřejmě také komplikovaným způsobem.

Z šetření vyplynulo, že ve dvou případech, kdy jídelny s dietou souhlasily, rodiče některé suroviny sami přinášejí, jako např. mouku, těstoviny, sladkosti. Zřejmě tak chtěli napomoci tomu, aby jídelna bezlepkovou stravu byla ochotna dětem připravovat.

Pozitivní na vaření bezlepkových jídel ve školních jídelnách bylo to, že jen ve dvou případech platili rodiče vyšší stravné a to jen minimální a také to, že rodiče i děti vyjadřovali se stravou v jídelně stoprocentní spokojenost. Výzkum poukázal i na to, že informovanost personálu je stále omezená a  jídelny si v 88 procentech případů informace o bezlepkové stravě opatřovaly samy.

Zdroj: Zdroj: E.Tripská, Spotřební koš celiatiků a rozdíly ve stravování, Zlín, Univerzita T.Bati, 2010, foto: wikimedia commons

 

Sportovci a celiakie

Celiakie, alergie na lepek a intolerance lepku mají jedno společné. Lidé, kteří těmito nemocemi trpí,...

Sportovci a celiakie