cvrcek

Bezlepková vysoko proteinová mouka z cvrčků?

Hmyz nabízí jednu z nejvíce koncentrovaných a účinných forem proteinu na této planetě, a patří také mezi běžná a obyčejná jídla v mnoha částech světa.

Mohla by mouka s vysokým obsahem bílkovin vyrobená z cvrčků změnit budoucnost bezlepkových potravin? Podle specializovaného serveru Celiac.com se firma Bitty Foods z oblasti San Franciska snaží tuto možnost změnit ve skutečnost.

Bitty Foods pomalu praží cvrčky, které pak mele a v kombinaci s tapioky (manioky, zvanými též sladké brambory) a vyrábí bezlepkovou mouku s vysokým obsahem bílkovin. Bitty Foods tvrdí, že jeden šálek cvrččí mouky obsahuje neuvěřitelných 28 g bílkovin.

Teď zbývá společnosti Bitty Foods, aby přesvědčila (možná nejen americké) celiatiky, nebát se vyzkoušet nový, na bílkoviny hodnotný výrobek.

Zdroj: celiac.com, Foto: wikimedia commons, Luis Fernández García

I některé giny, whisky a vodky jsou bezlepkové

I lidé nemocní celiakií možná v životě někdy zatouží připít si skleničkou whisky nebo vodky. Drtivá většina ale tohoto tvrdého

I některé giny, whisky a vodky jsou bezlepkové
Novinka: Přenosný testovač jídla na lepek

Firma 6SensorLabs ze Spojených států zahájila předprodej svého inovativního výrobku – kapesního testovacího přístroj potravin n

Novinka: Přenosný testovač jídla na lepek