155824955

Lékaři testovali lék pomáhající celiakům, má to být ale jen doplněk léčby

Američtí lékaři testují lék, který by mohl být příslibem pro léčbu celiakie. Uvedl to server celiac.com s odkazem na Gastroenterology and Endoscopy News. Současně ale odborníci nechtějí vyvolávat předčasný optimismus.

Larazotide acetate je vyvinut tak, aby zabraňoval absorpci lepku střevem. Jeho účinky měla potvrdit placebem kontrolovaná klinická studie.

Lék je ale určen k doplnění léčby, nemá nahradit bezlepkovou dietu, která je podstatou standardní léčby celiakie. Konkrétně se jedná o lék, který by mohl pomoci pacientům, kteří se i přes léčbu setkávají s přetrvávajícími příznaky nemoci.

Někteří odborníci však varují pacienty před velkými očekáváními.  Doktor Joseph A. Murray z oddělení gastroenterologie a hepatologie na Mayo Clinic v americkém Rochesteru, řekl, že i v případě, že by byl lék je schválen,  neměl být to být lék na celiakii, ale skutečnš jen další způsob, jak regulovat příznaky nemoci u těch pacientů, kteří už jsou na bezlepkové dietě.

Zdroj: celiac.com, Ilustrační foto:  Thinkstock

Šťastný nový rok 2016 přeje Bezlepek

Šťastný celý nový rok 2016 a především hodně zdraví a optimismu při zvládání každodenních potíží s nemocí přeje svým čtenářům p

Šťastný nový rok 2016 přeje Bezlepek
Obchod s oblečením Zara pobouřil celiaky

Španělský obchodní řetězec Zara, známý svým designově zajímavým a cenově dostupným oblečením, nedávno pobouřil celiaky. Důvodem

Obchod s oblečením Zara pobouřil celiaky