cerealie

V USA 20 procent bezlepkových potravin obsahuje nepovolené množství lepku

Ve Spojených státech, stejně jako například v Česku, existuje směrnice, která upravuje povolený obsah lepku u potravin, které mohou splňovat označení gluten-free, tedy bez lepku.

Podle těchto norem nesmí v takové potravině být více lepku než 20 mg na kilogram. Jak se ale skutečně tato směrnice dodržuje, zkoumali nyní podle serveru Celiac tři výzkumníci H.J. Lee, Z. Anderson a D. Ryu.

Analyzovali 78 náhodně vybraných bezlepkových potravin na americkém trhu a zjistili, že 48 z nich, tedy 61,5 procenta obsahovalo dokonce méně než 10 mg lepku na kilogram. Dalších skoro 18 procent výrobků také vyhovovalo normě.

Bohužel 16 vzorků bezlepkových potravin, tedy více než 20 procent, přesahovalo povolenou normu, takže vůbec nemohly být označovány jako bezlepkové.  Obsah lepku se pohyboval od 20,3 mg až do vysokých 60,3 mg na kilogram. Výzkumníci nezveřejnili, o které značky a potraviny se konkrétně jedná, nicméně největšími hříšníky jsou v USA „bezlepkové“ snídaňové cereálie.

Zdroj: celiac.com, ilustrační foto: wikimedia commons

Jak dodržují celiaci bezlepkovou dietu

Bezlepková dieta zůstává pro celiaky jedinou efektivní léčbou, nicméně ne každý ji striktně dodržuje. Jak se ale od sebe liší l

Jak dodržují celiaci bezlepkovou dietu
Jaké vitamíny nejčastěji chybí celiatikům?

Mnoho celiatiků ví, že lepek, který tím, že poškozuje střevní sliznici, často brání potřebnému vstřebávání nezbytných vitamínů

Jaké vitamíny nejčastěji chybí celiatikům?