bezlepky-potraviny1

Jak zamezit v domácnosti kontaminaci bezlepkových potravin lepkem

Celiatici vědí, že pokud žijí s jinak zdravými lidmi v domácnosti, musí se vyvarovat, ponejvíce v kuchyních, kontaminace svého bezlepkového jídla s ostatními potravinami, obsahujícími lepek. Jak toho dosáhnout?

Stoprocentní bezpečnost neexistuje nikde, ale pár opatření nám ji do značné míry v podstatě zajistí.

Speciální bezlepkové jídlo skladujte odděleně od jídla obsahující lepek. Jde z velké části o pečivo či zákusky. Ty se drolí a normální pečivo tak může kontaminovat to bezlepkové. Platí to ale i o dalších potravinách. Vyčleňte pro ně zvláštní skříňky, police, krabičky.

Dalším problémem k řešení je mytí a používání nádobí. Na přípravu a vaření bezlepkových pokrmů by mělo být zvláštní nádobí. Řada pacientů to v kuchyni vyřešila tím, že své  „bezlepkové“ kuchyňské náčiní má jiné barvy nebo jinak jasně označené, aby ho ostatní členové domácnosti nepopletli.

Na oplachování nebo čištění „bezlepkového“ nádobí používejte výhradně vlastní hadry a kartáče. Samozřejmě mnohé řeší myčka, přesto se v každé kuchyni občas něco ručně umyje a může tak dojít ke kontaktu.

Mikrovlnky a sporákové trouby není potřeba mít nadvakrát. Avšak toustovač se už doporučuje pořídit, aby sloužil výhradně na bezlepkové pečivo. A to z toho důvodu, že na něm zůstávají nepatrné kousky přiškvařeného pečiva.

Pracovní kuchyňské desky by měly být z plastů nebo kameniny, ne ze dřeva, aby šly dobře umývat. To samé platí o prkénkách, která nepoužíváme dřevěná ale plastová či kameninová.

Zpracováno z podkladů DZG – Glutenfreie Ernährung, ilustrační foto: Thinkstock

Bezlepková vysoko proteinová mouka z cvrčků?

Hmyz nabízí jednu z nejvíce koncentrovaných a účinných forem proteinu na této planetě, a patří také mezi běžná a obyčejná jídla

Bezlepková vysoko proteinová mouka z cvrčků?