lunch service station

Inspektoři se již brzy zaměří také na restaurace s bezlepkovou stravou

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) se již brzy zaměří také na kontroly bezlepkových jídel v restauracích. Serveru Bezlepek.cz to na světovém kongresu léčby celiakie v Praze ICDS řekl vedoucí zkušební laboratoře SZPI Martin Kubík. Kontroly by měly zkoumat, zda je podávané jídlo skutečně bezlepkové, a budou probíhat několik měsíců. Poté dojde k vyhodnocení této vůbec první kontrolní akce.

Podle Kubíka však nebudou zaměřeny jen na restaurace nabízející bezlepková jídla. Kontroly budou i u běžných restaurací zjišťovat, zda nabízené jídlo neobsahuje lepek i v tom případě, že sice není deklarované jako bezlepkové, ale informace o něm a uváděné alergeny by mohly u celiatika vyvolat jasný dojem, že se jedná o pro něj bezpečné jídlo.

Kontroly SZPI u prodejců a výrobců bezlepkových produktů probíhají již několik let a podle Kubíka jsou výsledky dobré. Zatímco počty kontrol stoupají, v současnosti to je skoro 170 kontrol ročně, počet nevyhovujících vzorků klesá. Nyní bývá zjištěno kolem sedmi prohřešků na zmíněný počet kontrol. Často jde o nevyhovující praxi, například míchání přípravy jídel bezlepkových a těch obsahující lepek.

ilustrační foto: Thinkstock

Celiakie a dárcovství krve

Rádi byste pomohli druhým a nemůžete, ačkoliv opravdu chcete. To je realita lidí s určitými typy...

Celiakie a dárcovství krve