header

Příští týden se v Praze koná největší světový kongres odborníků na celiakii ICDS 2015

Praha vůbec poprvé hostí největší světový kongres odborníků na celiakii – The 16th International Celiac Disease Symposium (ICDS2015). Do metropole se příští týden sjedou světové špičky na problematiku této nemoci, aby sdělily nejnovější poznatky z výzkumů, projevů celiakie, výživě a dalších s chorobou spjatých záležitostí.

Server Bezlepek bude přitom a bude čtenáře informovat o novinkách a trendech léčby a výživy, které se na kongresu objeví.

„Celiakie po více než 60 let po vynálezu jejunální biopsie a desetiletí po objevení citlivých serologických testů bývá  stále často podceňována a diagnostikována až se značným zpožděním,“ říká profesor Julius Špičák, hlavní organizátor kongresu. „Odpovědi na aktuální problémy budou hledat společně renomovaní odborníci i mladí badatelé. Program kongresu bude zohledňovat společné i specifické zájmy specialistů, všeobecných kliniků, odborníků na výživu, pacientů a výrobců celiakálních potravin,“ dodává Špičák.

Řešit se budou desítky problémů, jako nová doporučení při diagnostice celiakie u dětí, legislativa spojená s nemocí v EU, role genetiky u celiakie, léčba komplikované celiakie, zavádění lepku do stravy dítěte a další.