Výlet do historie (nejen) bezlepkových párků

Na pultech obchodů dnes najdete desítky různých druhů párků: tradiční frankfurtské nebo vídeňské, jemné, debrecínské, loupací, ochucené sýrem…a naštěstí už i ty bezlepkové. Jednotlivé typy se od sebe liší použitým masem, kořením a samozřejmě i chutí a kvalitou. Mezi labužníky mají nejlepší pověst párečky ve skopových střívkách. Kde se ale párky vůbec vlastně vzaly?

Z Říma až na konec světa

Historie párků se traduje až do doby starých Římanů, kteří je znali pod názvy “incisia” a “tomacina”. Jejich výrobu “přivezli” římští legionáři do Německa, které se později stalo kolébkou moderní podoby párku. Kronikář města Frankfurt nad Mohanem Achilles August Lersner (1662-1732) datuje první prodej párků ve městě do roku 1487 – centrem obchodu byly řeznické uličky mezi katedrálou a radnicí. V roce 1562 se tyto frankfurtské párky dokonce staly součástí oficiálního menu na hostině u příležitosti korunovace císaře Maxmiliána II.

Podle prvního dochovaného receptu z roku 1749 používali frankfurtští řezníci k výrobě párků libové maso z boků, tzv. brato – odtud pochází také německý výraz pro párek “Bratwürst”. Maso se ručně co nejjemněji nasekalo, zamíchalo s kořením a solí a naplnilo do vepřových nebo hovězích tenkých střev.

Z Německa expandovala výroba párků dále do světa: například u zrodu věhlasného “Wiener Würstl” neboli vídeňského párku stál rakouský řezník Johan Georg Lahner, který se po vyučení ve Frankfurtu vrátil i s receptem na párky do Vídně a v roce 1804 si zde založil vlastní výrobu.

Ke konci 19. století odešlo několik řezníků z Frankfurtu do Neu-Isenburgu, kde v roce 1860 založili první velkou továrnu na frankfurtské párky – zdejší komplex tří závodů vyráběl až 120 000 párků denně. Průmyslová produkce umožnila využití sekacích a mělnících strojů, které dodaly párkům jemnou strukturu. Solená ovčí střívka na párky se dokonce dovážela až z daleké Persie a Afghánistánu.

Výroba byla ovšem limitovaná na chladné období roku, proto se párky prodávaly jen od října do března. Průlom nastal až díky objevu nakládání párků do slaných láků. Párky se rázem staly exportním hitem a v roce 1893 získaly nejvyšší ocenění na světové výstavě v Chicagu a pak další ceny v Paříži, San Francisku, Drážďanech a Berlíně.

Do českých zemí se párky rozšířily na počátku 20. století z Vídně, proto u nás zdomácněl především název párků vídeňských. Novinka se rychle stala široce oblíbenou pochoutkou. Produkcí tuzemských párků se proslavily především uzenářské firmy Františka Satrapy ve Studené a v Kostelci. Obě výrobny kvalitních párků se pod značkou Kostelecké uzeniny zachovaly dodnes.

Párky za oceánem

Kdo by neznal proslavený americký “hod dog”! Ovšem málokdo už dnes ví, že mezi americké speciality se párek zařadil v první polovině 20. století díky přistěhovalcům z Německa. Američanům připadal typický prohnutý tvar párku komický a začali mu přezdívat “Dachshund sausage” – párek ve tvaru jezevčíka. Odtud byl už jen krůček k dnešnímu spojení “hot dog”.

A jak párek zdomácněl v dalších zemích? V Anglii je například velmi populární tzv. corn dog – párek obalený v těstíčku z kukuřičné mouky a opečený na špejli. V Brazílii nejdete zase párek nejčastěji ve velké bulce, obložený skoro čímkoliv.

Věděli jste, že…?
– originální frankfurtské párky se vyrábějí z hovězího, vepřového, případně i telecího masa, přičemž každý řezník si svůj recept úzkostlivě chrání?
– průměrný Němec zkonzumuje ročně přes 20 kg párků?
– názvy Frankfurters, Frankfurter Bratwürst, Frankfurter Würstl či Frankfurter sausages najdete po celém světě?
– nejdelší párek na světě pochází z Chorvatska? Byl vyroben ve městě Vinkovci (cca 250 km východně od Záhřebu) v rámci projektu „Přijeďte do Vinkovci“. Megapárek měřil 530 metrů a po usmažení na pánvi o průměru 2,5 metru byl naporcován a servírován místním obyvatelům.
– největší párek v rohlíku v Česku vyrobili v roce 2010 v Kostelci nad Černými lesy? Měřil úctyhodných 254 cm!

 

Linecké a plněné ořechy

Ke klasickým druhům, které na míse s cukrovím nesmí chybět, patří linecké a ořechy. Vyzkoušejte je...

Linecké a plněné ořechy
Mexická kukuřičná polévka

Mexiko je od nás vzdálené nějakých 9500 kilometrů, což nám ale nebrání ochutnávat aspoň jeho...

Mexická kukuřičná polévka
Svatomartinská husa s jablky

Husí a kachní maso je lahůdkou, kterou si většina z nás nedopřává příliš často, nicméně ke...

Svatomartinská husa s jablky