459435257

Neuvěřitelných 20 procent Američanů jí bezlepkové potraviny

Počet Američanů, kteří říkají, že jedí bezlepkové potraviny, dosáhl neuvěřitelných 20 %, zatímco téměř 60% dospělých říká, že si nemyslí, že by bezlepková strava byl směr, kam se ubírají.

Červencový průzkum spotřebních návyků Američanů od Gallupova ústavu poprvé zahrnul právě i bezlepkové potraviny.

Jeden ze tří Američanů barevné pleti říká, že aktivně zahrnuje bezlepkové potraviny do svého jídelníčku, ve srovnání se 17 % bělochů. Tyto potraviny kupuje 25 % dospělých pod 50 let, a 17 % osob ve věku na 50 let.

Rozdíly mezi muži a ženami prakticky nejsou.

Je zajímavé, že vzdělanější a bohatší Američané mají menší tendenci zahrnout bezlepkové potraviny do své stravy, než Američané bez vysoké školy a Američané s nižšími příjmy.

Pouze ale jedno procento Američanů musí jíst bezlepkové potraviny ze zdravotních důvodů kvůli své celiakii. Takže drtivá většina z jejich amerických spotřebitelů jen podléhá módě.

Většina Američanů tvrdí, že jedí bezlepkové potraviny jako součást pokusu zhubnout, zatímco jiní prohlašují, že to zlepšuje jejich životosprávu.

Celkově sečteno a podtrženo. Tato zpráva potvrzuje, že trh s bezlepkovými potravinami podstatně narostl v posledních pěti letech.

Zdroj: Finchannel.com, celiac.com