Nové trendy v USA: 10 procent restaurací už nabízí bezlepkové menu

Mnoho zajímavých statistik a závěru přináší letošní výzkum Mintel reveals. Jaké jsou nejnovější americké trendy a změny v souvislosti z bezlepkovou stravou? Pojďme si to hlavní přiblížit.

Navzdory dřívější skepsi k bezlepkové dietě ji nyní dodržuje nejvíce Američanů v celé historii, přičemž 47% z nich ji dodržuje spíše z módních důvodů, než že by trpěli celiakií; to je významně větší podíl než v roce 2013, kdy šlo přibližně o 31%. Navíc, celá čtvrtina Američanů bezlepkové produkty kupuje a jí, i když dietu jinak nedrží. A tady je to pozoruhodný nárůst oproti roku 2013, o 67%.

Celkový rostoucí trend počtu lidí na bezlepkové dietě je motivován převážně vírou, že se jedná o zdravější stravování s pozitivním účinkem na zdraví (37%), případně určitá část lidí vnímá lepek jako „zlo pro tělo“ (16%). Snížil se počet lidí, pro které je bezlepková strava nástrojem k hubnutí a to z 25% na 19%.

S růstem počtu prodaných bezlepkových výrobků se zároveň i zvyšuje jejich diverzita a rozšířenost, což je velké plus především pro skutečně nemocné lidi. V tuto chvíli není již tato specifická produkce jen doplňkovou výrobou velkých firem, ale na bezlepkové potraviny se orientuje i řada malých a středních podniků. Tržní podíl na všech prodaných potravinách vzrostl z 2,8% (2013) na 6,5%, přičemž celkové tržby překračují 11,6 miliard dolarů. Až 35% Američanů v tuto chvíli vnímá, že kvalita bezlepkových potravin se zvýšila oproti předchozím letům a je ochotná si za ně i připlácet.

Situace se zlepšila i v restauračních zařízeních, už celých 10 % podniků nabízí nějaké bezlepkové menu, přičemž důležité je, že se zde zvýšil i samotný výběr jídel o 9% ve srovnání s rokem 2012. Lze konstatovat, že shánění bezlepkové stravy mimo domov je v Americe čím dál tím jednodušší, přičemž ještě před pár lety to byl velice obtížný úkol. Navíc můžeme optimisticky předjímat i další pokračování expanze bezlepkového průmyslu a služeb.

Zdroj: https://www.qsrmagazine.com/news/half-american-consumers-say-gluten-free-fad

ilustrační foto: Thinkstock