wheat-995055

S označováním alergenů mají občas problémy i v Rakousku

Stejně jako u nás začalo před více než rokem platit i v Rakousku již dřívější opatření EU o označování alergenů v restauracích. A podobně jako u nás, není to ani u našich jižních sousedů bez chyb.

Jak uvedlo nyní Radio Vídeň v loňském roce proběhlo v pohostinství a výrobnách na 13 tisíc kontrol ohledně označování alergenů a z toho pouze ve 187 případech byly shledány větší problémy. To vypadá jako výborný výsledek. Avšak tamní Sdružení alergiků to nevidí zase tak růžově, podle něho takto vypadají kontroly jen na papíře.

I drobné chyby označení mohou totiž znamenat vážný problém pro alergiky i bezlepkáře. „Například, když deklarujete mouku, ale už ne přísady obsahujících lepek, jako je například strouhanka,“ upozornila na jeden z možných problémů v Radiu Vídeň známá představitelka evropských bezlepkářů, Rakušanka Hertha Deutsch.

Podobně jako v Česku, i tady, navzdory uváděným alergenům, radí místní sdružení, vždy se ujistit od personálu v restauraci, zda opravdu jídlo neobsahuje lepek, dát pár kontrolních otázek, včetně možné kontaminace. Pokud není informace obsluhy přesvědčivá, takového jídla se raději vyvarovat. Nejlépe je jako první krok vybírat jídla vysloveně označovaná jako bezlepková. Protože Rakousko je v tomto poněkud dál než Česká republika, mnohem více podniků tu bezlepková jídla nabízí v rámci menu. V drtivé většině právě tyto restaurace s přípravou zkušenosti mají. Ale i tak se samozřejmě ujistěte i od personálu.

Další možností je, vybrat si restaurace deklarované přímo jako bezlepkové. Aspoň některé z nich se snažíme na našem webu představit.

Foto: Thinkstock

TOP 10 nejproblematičtějších potravin

Jaké jsou nejproblematičtější potraviny z hlediska intolerance. TOP 10 těchto potravin zveřejnil slovenský magazín pro celiatik

TOP 10 nejproblematičtějších potravin