fitness

Celiakie „epidemií“ 21. století?

Celiakii lze s určitou nadsázkou označit po obezitě a alergických onemocněních za epidemii 21.století. Týká se to především problematiky bezlepkové diety a její propagace alternativními výživovými poradci, trenéry fitness a podpory vrcholovými sportovci i médii.

Co je vlastně špatně, proč se tato situace, která mimo jiné zlevnila bezlepkovou dietu pacientům, nelíbí lékařům, kteří se o diagnostiku a léčbu celiakie dlouhodobě zajímají? Je bezlepková dieta deficitní – nedostatečná, nedobrá, je nebezpečná? Neprofitují naopak pacienti s celiakií ze zvýšeného zájmu o bezlepkovou dietu?

Největším problémem je promeškání včasné diagnózy celiakie. Příznaky celiakie jsou velmi pestré, u někoho se může projevit průjmem, hubnutím, u někoho jen určitou nevůlí a občasnými bolestmi břicha, u jiného zvýšenou plynatostí nebo nadýmáním. Po snížení množství lepku v dietě tyto obtíže odezní. Bezlepková dieta však u pacientů nemá ovlivnit jen zažívací obtíže, jejím cílem je obnovit střevní sliznici a to bez plného vyloučení lepku z diety nelze.

Je totiž velký rozdíl mezi živelným omezením lepku v dietě a správně dodržovanou bezlepkovou dietou. Již 50 mg gliadinu denně (což odpovídá 100 mg lepku), což může odpovídat například jen přípravě bezlepkové řízku na prkénku pomoučeném pšeničnou moukou nebo nedodržováním správné výrobní praxe ve mlýně (střídáním mletí například špaldy a pohanky), může vést u celiaků k poškození střevní sliznice se všemi možnými komplikacemi. Časná diagnostika navíc může vést k objevení dalších pacientů s celiakií v příbuzenstvu nemocného – což je praxe, která se ve správně vedených gastroenterologických praxích provádí.

Správná výživa přece neznamená bezmeznou konzumaci bílého pečiva s vysoce koncentrovaným lepkem a minimálním obsahem vlákniny, bezlepková dieta tak není zdravým opakem racionální výživy, ale u zdravých spíše jedním z nepodložených nutričních extrémů, která může mít i svá rizika.
Proto děkuji Novaku Djokovičovi za jeho úžasný tenis i propagaci bezlepkové diety, ale mějme na paměti rizika spojená s jejím neuváženou a nesprávnou konzumací.

 

doc. MUDr. Pavel Kohout, Ph.D.
Interní oddělení  a Centrum výživy
Thomayerova nemocnice