180413301

MDŽ – překvapte svou nejmilejší…

8. březen je datum, při kterém řada mužů zpozorní. Ať z dob minulých si vybaví svátek, při kterém se nosily domů karafiáty a bonboniéra, a který slavili především muži, nebo z těch současných, kdy se po určité pauze Mezinárodní den žen znovu připomíná.

Tento svátek všech žen vznikl na konci 19. století, ale bohužel komunistický režim ho totálně zdevalvoval, když ho využíval hlavně pro svoji propagandu. Tak se stalo, že po roce 1989 byl vyškrtnutý z kalendáře, aby se později zase do něj vrátil…

A tak opět z pultů květinářství mizí 8. března květiny a muži přemýšlí, jak hezký den svým nejdražším ženám vykouzlit.

Určitě by se vyplatilo zajít na romantickou večeři do prima restaurace, vždyť si představte, že třeba v Itálii jsou všechny restaurace na MDŽ beznadějně obsazené. Nejen u nás zřejmě platí, že láska prochází žaludkem …

Teď si někteří z pánů povzdychnou, kam zajít, když ta moje nejdražší nesnáší lepek, případně drží bezlepkovou dietu? My vám poradíme, nechoďte nikam a zkuste ji doma překvapit svým kulinářským uměním.

Nebojte, nebudete v tom sami, my vám tady takové jednoduché menu sestavíme a řekneme, jak na to.

Jelikož jde o běžný všední den, připravte své milé lehkou večeři. A protože jsme muži a většina z nás nehodlá trávit dlouhé hodiny v kuchyni, recept je velmi jednoduchý.

Salát z červené čočky se zeleninou
Co budeme potřebovat?
2 cibule, 1 barevná paprika, malý špalíček mrkve, asi 20 cm dlouhý špalíček cukety, 2 žampiony, 3 loupaná rajčata, 400 g červené čočky, olivový olej, zeleninový vývar (může být i voda), sůl, pepř

Jak na to?
Zeleninu i žampiony nakrájíme na menší kousky a orestujeme na olivovém oleji. Zeleninu vždy restujeme až na rozpáleném oleji, aby se uzavřela šťáva v zelenině a nevyvařili jsme ji.
Mezitím si připravíme červenou (loupanou) čočku. Musíme ale použít celou, ne půlenou. Ta by se totiž rychle rozvařila a vznikla by spíš kaše než salát. Po orestování zeleniny přidáme čočku a také ji zarestujeme, aby nasákla chuť zeleniny díky oleji a byla ve výsledku křupavější.
Pak přidáme loupaná rajčat (oloupete je tak, že je spaříte horkou vodou). Pak zalijeme chladným zeleninovým vývarem tak, aby byla zelenina jen lehce ponořena. Vývar se bude postupně odvařovat a my ho zase budeme dolévat. Do té doby, než čočka změkne a hmota bude mít konzistenci italského rizota. Trvá to asi 8 až 10 minut. Nakonec dochutíme solí a pepřem. Nakonec porci můžeme dozdobit třeba lístky bazalky (dá se sehnat čerstvá v květináči).

Tak to je první část vaření, ale co by to bylo za menu, kdybych chyběl sladký dezert? Vzhledem k večeru by měl být lehký, nadýchaný… a pro muže opět jednoduchý… Tady je.

Dezert s ovocem a kávou

Co budeme potřebovat?
1 uvařenou kávu, 2 lžíce cukru, 3 žloutky, ovoce podle chuti (čerstvé, v obchodech je ho celoročně dost, v nouzi kompotové)

Jak na to?
Do kastrůlku nalijte jednu porci černé kávy, přidejte dvě lžíce cukru a krátce povařte.
Polovičku již vychladlé kávy pak smícháme se třemi vaječnými žloutky a přidáte zbylou kávu. Směs za stálého míchání metlou zahříváme a nespěcháme.
A jdeme do finále. Na talíř naskládejte ovoce: ostružiny, borůvky, jahody, ananas, maliny atd. a to vše přelejte našlehaný krémem z kávy. Přidejte trochu máty a můžete servírovat.

Tak to by bylo. Nezapomeňte na svíčky, nazdobený stůl a pak už je jen na vás, jak romantický večer to bude.

Chlapi, držíme vám palce.