skot

Festival 7 dní bez lepku měl úspěch a příští rok bude ještě lepší

Festival bezlepkového jídla 7 dní bez lepku, který se konal v březnu v Brně, se setkal s velkým úspěchem a bude mít pokračování. Serveru Bezlepek.cz to sdělila jeho organizátorka Aneta Skotáková.

Skotáková statistiky návštěvnosti ještě nemá k dispozici, ale podle ní a restaurací, které se ho účastnily, byl o něj velký zájem. Jak řekla Skotáková, přijeli na něj lidé nejen z Brněnska, ale například i členové klubu celiakie z Ostravy.

Festival vedle gastronomie doprovázel i kulturní program v jednotlivých restauracích. Organizátoři se museli vypořádat i s tím, že den před konáním jim vypadla módní přehlídka, přesto se podařilo doslova během půl dne ji nahradit jinou.

Skotáková, sama středoškolská studentka a sama trpící celiakií, byla zájmem potěšena a už přemýšlí nad druhým ročníkem, který by měl být podle ní ještě mnohem lepší. Jednak počítá s tím, že se do festivalu zapojí ještě více kvalitních restaurací a také, že ho podpoří nějaká kulinářská celebrita. Datum konání festivalu možná ale organizátorka posune na jiný termín.

Foto: FB, Aneta Skotáková

 

 

Vytvořili jsme pro Vás poradnu

Protože na naši redakci docházejí různé dotazy, především ohledně celiakie a bezlepkové diety, rozhodli jsme se zřídit pro Vás

Vytvořili jsme pro Vás poradnu