Pálení čarodějnic? To jsou dnes ohně a špekáčky.

Ještě než začne máj, lásky čas, je potřeba zvládnout poslední noc, tzv. pálení čarodějnic. Ta se odehrává z 30. dubna na 1. května a mluví se též o tzv. filipojakubské noci, kdy zlé a nečisté síly měly mít největší moc. Lidé věřili, že právě o této noci poletuje nad jejich hlavami spousta čarodějnic, které se vydaly na sabat a zároveň se prý otevíraly různé jeskyně a sluje, v nichž byl ukrytý poklad.

Podle vyprávění měly čarodějnice kouzelnou mast, kterou se potřely a díky tomu mohly létat na koštěti. Ta byla většinou vyrobena z jasanového dřeva, a vrbových a březových proutků.

Aby čarodějnice neočarovaly dobytek a úrodu, lidé na vyvýšených místech zapalovaly ohně a do vzduchu vyhazovali zapálená, smolná košťata. Věřili, že tak uvidí letící čarodějnice, jiní doufali, že je tím srazí k zemi. Popel z těchto ohňů měl mít zvláštní moc pro zvýšení úrody. Někde se rozhrnutým popelem vodil dobytek k zajištění plodnosti, jinde se zase přes oheň skákalo kvůli zajištění mládí a plodnosti.

Jestlipak víte, co na svém sletu čarodějnice pojídaly? Prý to byly samé laskominy. Servíroval se především kotel plný žab, hadů, nechyběly nádoby s různými jedy…

My pro vás nic takového nemáme, nemusíte se bát. Z dávného svátku totiž dnes zůstalo jen zapalování ohňů a místo hadů či žabiček raději špekáčky.

Takže budete-li přemýšlet, co si onu magickou noc opečete, určitě sáhněte po výrobcích Kosteleckých uzenin, protože tam na vás čekají např. Láďovy čili špekáčky – opravdu „pikantní“ špekáčky pro pořádné chlapy.

SONY DSC

Kdo by měl chuť na pikantní vepřové klobásky, pak jsou tu Pidi čertovky.

Ti z vás, kteří mají rádi v ústech „oheň“, jistě nepohrdnou Hasičskou vypékačkou a gurmáni, kteří si potrpí na klasiku, musí zkusit Gril klobásku od mistra.

 

A jelikož se stravujeme bezlepkově, myslete i na vhodný chléb. My doporučujeme přikusovat ten bezlepkový z Penamu, který je určený všem s nesnášenlivostí na lepek a laktózu.

bezlepkovy-chleb-400g-new

Věřme, že se snad počasí umoudří a ohně budou moci v sobotu plápolat. Udělejte si hezký, klidný večer, a kdyby náhodou cosi přelétlo nad vašimi hlavami, nelekejte se, to jen čarodějnice spěchala na svoji hostinu. Přiložte pár polen a nenechte se rušit.

Hezký večer a dobrou chuť.

Bezlepková nádivka

Nádivka k Velikonocům zkrátka patří. A my, celiatici, si ji nemusíme odpírat! Pojďte si ji...

Bezlepková nádivka