Pálení čarodějnic? To jsou dnes ohně a špekáčky.

Ještě než začne máj, lásky čas, je potřeba zvládnout poslední noc, tzv. pálení čarodějnic. Ta se odehrává z 30. dubna na 1. května a mluví se též o tzv. filipojakubské noci, kdy zlé a nečisté síly měly mít největší moc. Lidé věřili, že právě o této noci poletuje nad jejich hlavami spousta čarodějnic, které se vydaly na sabat a zároveň se prý otevíraly různé jeskyně a sluje, v nichž byl ukrytý poklad.

Podle vyprávění měly čarodějnice kouzelnou mast, kterou se potřely a díky tomu mohly létat na koštěti. Ta byla většinou vyrobena z jasanového dřeva, a vrbových a březových proutků.

Aby čarodějnice neočarovaly dobytek a úrodu, lidé na vyvýšených místech zapalovaly ohně a do vzduchu vyhazovali zapálená, smolná košťata. Věřili, že tak uvidí letící čarodějnice, jiní doufali, že je tím srazí k zemi. Popel z těchto ohňů měl mít zvláštní moc pro zvýšení úrody. Někde se rozhrnutým popelem vodil dobytek k zajištění plodnosti, jinde se zase přes oheň skákalo kvůli zajištění mládí a plodnosti.

Jestlipak víte, co na svém sletu čarodějnice pojídaly? Prý to byly samé laskominy. Servíroval se především kotel plný žab, hadů, nechyběly nádoby s různými jedy…

My pro vás nic takového nemáme, nemusíte se bát. Z dávného svátku totiž dnes zůstalo jen zapalování ohňů a místo hadů či žabiček raději špekáčky.

Takže budete-li přemýšlet, co si onu magickou noc opečete, určitě sáhněte po výrobcích Kosteleckých uzenin, protože tam na vás čekají např. Láďovy čili špekáčky – opravdu „pikantní“ špekáčky pro pořádné chlapy.

SONY DSC

Kdo by měl chuť na pikantní vepřové klobásky, pak jsou tu Pidi čertovky.

Ti z vás, kteří mají rádi v ústech „oheň“, jistě nepohrdnou Hasičskou vypékačkou a gurmáni, kteří si potrpí na klasiku, musí zkusit Gril klobásku od mistra.

 

A jelikož se stravujeme bezlepkově, myslete i na vhodný chléb. My doporučujeme přikusovat ten bezlepkový z Penamu, který je určený všem s nesnášenlivostí na lepek a laktózu.

bezlepkovy-chleb-400g-new

Věřme, že se snad počasí umoudří a ohně budou moci v sobotu plápolat. Udělejte si hezký, klidný večer, a kdyby náhodou cosi přelétlo nad vašimi hlavami, nelekejte se, to jen čarodějnice spěchala na svoji hostinu. Přiložte pár polen a nenechte se rušit.

Hezký večer a dobrou chuť.

Měkké bezlepkové perníčky na Nový rok

Na Nový rok to chce nějakou tu mňamku. Třeba měkké bezlepkové perníčky. Příprava zabere trochu času, ale zato si pak pochutnáme

Měkké bezlepkové perníčky na Nový rok
Cuketové lasagne bez lepku

Sezóna cuket je v plném proudu a my víme, co s nimi! Vyzkoušejte lehkou letní...

Cuketové lasagne bez lepku