download-kravici-3

Víkend jako prodloužený svátek dětí. Osladit ho můžete tvarohovým dezertem a mlíčkem!

Když v roce 1949 Mezinárodní demokratická federace žen oficiálně vyhlásila Den pro ochranu dětí, který připadl na 1. června, kdo ví, zda přítomné matky tehdy tušily, že přežije desítky let. První červnový den coby Mezinárodní den dětí do svých kalendářů zařadilo i Československo, později Česká republika. Dodnes má silné ochranářské poselství, byť z názvu slovo ochrana vypadlo.

Rodiče v každé době samozřejmě dbali na to, aby děti měly také co jíst, aby nebyl narušen jejich vývoj. Vždy se snažili dát jim to nejlepší, na co stačila jejich peněženka a co v té době bylo k mání. Mimochodem, bylo to čtyři roky od založení tuzemských školních jídelen, které loni oslavily neuvěřitelných 70 let. Stravování dětí začalo být diskusním tématem.

Dnes už je z čeho vybírat. A tak i letos děti na svůj den dostávaly různé laskominy, k tomu měly možnost prožít bohatý kulturní a sportovní program. Po celé republice pro ně byla připravena odpoledne plná písniček, fotbálků, divadelních představení, soutěží… Některé akce měly i osvětový charakter.

Poslední květnový den se kupříkladu uskutečnilo rodinné odpoledne na podporu Letenského kolotoče, Národní technické muzeum v Praze totiž s pomocí veřejnosti zachraňuje opotřebovaného kolotočového koně Avara, který je ještě starší než den dětí či školní jídelny – sám se chlubí, že je mu „více než 120 let, přežil dvě světové války, jednu revoluci i koncert Rolling Stones“.

Den dětí je pryč, avšak před námi je ještě víkend, kdy na děti různé akce teprve čekají. Proč jim jejich svátek neprodloužit?! I víkend, kdy už pomalu, ale jistě na dveře klepe léto, může být sladký jako vanilkový nebo kakaový tvarohový dezert Olmáček, který je k dostání v menším i větším balení, a vhodný je jak pro děti bez výživových omezení, tak pro ty s celiakií nebo alergií na lepek.

Stejně tak Tatra mlíčko Kravík, které je v nabídce dokonce s pěti různými příchutěmi – malinovou, jahodovou, vanilkovou, kakaovou a banánovou. Olmáček i Kravík dodají dětem sílu a úsměv, které si zaslouží nejen ve sváteční den.

Bezlepkové švestkové knedlíky

Na sezónu švestek se těšíme vlastně celý rok. Hlavně kvůli knedlíkům, protože ty švestkové jsou...

Bezlepkové švestkové knedlíky