20170112_Svaciny-pro-deti-bez-lepku-na-horach

Zabalte dětem na hory bezlepkovou svačinku!

K chladnému počasí patří zimní radovánky. Aby vám při lyžování nebo sáňkování nevyhládlo, doporučujeme s sebou zabalit vydatnou svačinu. Pravidelné stravování je obzvlášť důležité pro děti. Pojďte se s námi podívat, jak zvládnout bezlepkové svačinky pro vaše ratolesti!

Všichni dobře víme, že nejlépe bychom měli my i naše děti sníst denně pět až šest menších porcí jídla. Díky tomu se příjem energie rovnoměrně rozloží a zabráníme tak přejídání odpoledne a večer, které vede k ukládání tuků.

U dětí je pravidelné svačení o to důležitější, protože právě v tomto věku se utváří jejich stravovací návyky. Ve škole se děti díky vhodné svačině lépe soustředí a snáze učí, na sjezdovce, stejně při jakémkoliv jiném sportu, malé občerstvení zahání únavu a dodává energii.

Svačina na horách: Co ano a co ne?

Na sjezdovkách lákají k odpočinku horské chaty. Jejich nabídka ale většinou nebývá zrovna nejzdravější – menu nabízejí smažené potraviny, hranolky s kečupem nebo klobásy. S výběrem bezlepkových potravin to také není nejlepší.

Pokud chceme skutečně mít jistotu, je lepší se vybavit předem. Při sportu na horách je dobré mít po ruce něco rychlého a praktického, co rychle dodá energii a zažene hlad. Výborné je třeba sušené ovoce a ořechy, domácí bezlepkové tyčinky, případně kupované tyčinky (přirozeně bezlepkové jsou raw tyčinky, které jsou vyrobené z ořechů, semínek a ovoce).

Větší hlad pomůže zahnat jednoduchý sendvič z rýžových krekrů (případně jiného dobrého, třeba i domácího bezlepkového pečiva) například s tvarohem, křupavou zeleninou a dobrou šunkou.

Důležitý je i pitný režim – pro děti na horách nejsou vhodné slazené nápoje, zcela jistě naopak třeba při čekání na vlek ocení neslazený ovocný čaj z termosky.

Naopak nevhodné jsou těžké a hůře stravitelné potraviny – třeba salámy, brambůrky nebo nejrůznější paštiky.

Co zabalit dětem do batůžku

Pokud se dítě chystá na hory třeba se školou, můžete mu zabalit s sebou svačinky na lyže předem. Praktické jsou třeba již zmíněné tyčinky nebo sušené ovoce. Při jejich chystání není od věci se poradit s pedagogem, který pomůže určit, jaká svačina je pro daný zájezd vhodná.

Kde se dá bezlepkově najíst v Karlových Varech

I když provoz lázní závisí na pacientech a klientech různých lázeňských zařízení, a ti často musí dodržovat různé diety, ne všu

Kde se dá bezlepkově najíst v Karlových Varech
Kde se dá v Mnichově bezlepkově najíst?

S už rozběhlou sezonou dovolených se podíváme častěji na možnosti bezlepkové stravy také v zahraničí. Pokud pojedete do Mnichov

Kde se dá v Mnichově bezlepkově najíst?