rsz_20170209_tvarohovy_dort

Tvarohový dort s malinovým přelivem

na korpus:

2 hrnky mandlové mouky

1 hrnek kokosové mouky

80 g změklého másla

Mandlovou a kokosovou mouku si připravte jednoduchým způsobem. Neochucené mandle (bez slupky) rozmixujte v mixeru na konzistenci mouky. To samé udělejte se sušeným strouhaným kokosem.

na náplň:

2 x tvaroh 250 g

1 x kysaná smetana 200 g

½ lžičky vanilkové esence

3 vejce

4 lžíce medu

šťáva z ½ citrónu

na malinový přeliv:

2 hrnky mražených malin

2 lžíce medu

na ozdobu:

čerstvé maliny 120g

Dortovou formu vyložte pečícím papírem, okraje odstřihněte. Ingredience na korpus v míse rukama propracujte a vtlačte na dno dortové formy.

Troubu předehřejte na 180 °C, dortovou formu s korpusem položte na plech, pečte 5-7 minut, poté vyjměte z trouby a nechte vychladnout. Ingredience na náplň rozmixujte a nalijte na vychladlý korpus.

Troubu stáhněte na 160°C a pokračujte v pečení ještě 45 minut. Upečený dort nechte vychladnout při otevřených dvířkách v troubě, potom ho uložte do ledničky, nejlépe přes noc.

malinový přeliv:

Do kastrůlku vložte mražené maliny, nechte rozehřívat společně s trochou vody (mražené ovoce už vodu obsahuje), přidejte med podle chuti. Nechte prohřát do požadované hustoty.

Dort servírujte s čerstvými malinami.

Jak na bezlepkový borůvkový koláč

Stále je čas borůvek, tak proč si neupéct na víkend bezlepkový koláč. Stačí jen pořídit suroviny a cca necelou hodinu přípravy

Jak na bezlepkový borůvkový koláč
Svatomartinská husa s jablky

Husí a kachní maso je lahůdkou, kterou si většina z nás nedopřává příliš často, nicméně ke...

Svatomartinská husa s jablky
Jak na bezlepkový mazanec

Jak je možné upéct bezlepkového velikonočního beránka, jsme už napsali. Ale k svátkům jara patří v Čechách a na Moravě také neo

Jak na bezlepkový mazanec