Zdroj: Archiv Martin Pavelka

Bezlepková snídaně během dlouhého letu? Muž z Londýna dostal jen banán

Britská média v posledních dnech obletěla zpráva o muži z Londýna jménem Martin Pavelka, který si během letu z Tokia do Sydney objednal speciální bezlepkovou snídani a na palubě letadla obdržel pouze jeden banán s nálepkou GF (gluten-free), nůž, vidličku a trochu soli. Tato bizarní situace cestujícího, který trpí celiakií, oprávněně rozladila, protože ostatní v letadle si pochutnávali na menu složeném z vajec, klobásky, hub, chleba a jogurtu.

„Na palubním personálu bylo vidět, že „je něco špatně“ na jídle, které mi podali. Chyba ale bude asi u vedení letecké společnosti.“

Situace, do které se Pavelka dostal, byla pro něj překvapivá. Stává se mu, že po objednání bezlepkového jídla dostane jednou jídlo horší, jindy ale i lepší, než mají ostatní spolucestující. Banán se solí však ještě nedostal. U letu za 1200 liber se rozhodl situaci řešit s leteckou společností, protože nevěří tomu, že by takový přístup byl normou a přistupovalo se tak ke všem pasažérům s bezlepkovou dietou. Na svou stížnost od letecké společnosti zatím nedostal odpověď.

Zdroj: travelerstoday.comZdroj obrázku: Archiv Martin Pavelka