Připravte vašim ratolestem na Den dětí banánové muffiny

Už zítra je Den dětí. Že jste na to trošku zapomněli? Nevadí, rychlé banánové muffiny vykouzlí úsměv na tváři vašich potomků a potěší je jako sladká svačinka.
Abychom vám přípravu muffinů zjednodušili, tak jsme vám celý proces natočili na video, které najdete na našem Facebooku.

Nejprve: co budeme na 12 kusů potřebovat?
3 zralé banány
3 lžíce medu
125 g másla
2 vejce
½ lžičky vanilkové esence
250 g bezlepkové směsi Jizerka
2 lžičky bezlepkového kypřicího prášku
1 lžička skořice
na ozdobu strouhanou čokoládu
Pro zkušené muffináře bude příprava asi jednoduchá, ale pokud budete muffiny zkoušet poprvé, tak si raději přečtěte návod, jak na to. Troubu si předehřejte na 170 °C (horkovzduch). Nejdříve ve šlehači vyšlehejte máslo s medem, přidejte 2 celá vejce, vanilkovou esenci a znovu vyšlehejte. Potom vidličkou rozmačkejte banány a vložte je ke směsi. Do mouky přidejte kypřicí prášek, skořici a celé vložte do mísy a šlehejte. Formu na muffiny vyložte papírovými košíčky a každý naplňte směsí asi do 2/3 košíčku. Posypte strouhanou čokoládou, vložte do trouby a pečte zhruba 25 minut do mírného zezlátnutí.

 

 

 

Výlet do historie (nejen) bezlepkových párků

Na pultech obchodů dnes najdete desítky různých druhů párků: tradiční frankfurtské nebo vídeňské, jemné, debrecínské, loupací,

Výlet do historie (nejen) bezlepkových párků
Jak rychle na bezlepkové lívance

Někdy potřebujeme rychle něco teplého do žaludku, jednou z možností jsou lívance, pochopitelně bezlepkové. Je to vcelku jednodu

Jak rychle na bezlepkové lívance
Bezlepková nádivka

Nádivka k Velikonocům zkrátka patří. A my, celiatici, si ji nemusíme odpírat! Pojďte si ji...

Bezlepková nádivka