Vyvolává celiakii reovirus? Vědci jsou o krok blíže léku proti celiakii

Zdánlivě neškodný virus může vyvolat reakci imunitního systému na lepek a vést k celiakii. Toto ukazuje nový výzkum profesorky Bany Jabriové ze specializovaného Centra pro nemoc celiakie chicagské univerzity. Vědecký tým zjistil, že viry hrají určitou roli v rozvoji dalších autoimunitních poruch, kromě celiakie například také diabetu prvního typu, a jejich objev zvyšuje šanci, že jednoho dne bude možné použít vakcíny k ochraně před těmito nemocemi.

Bana Jabriová, MD, PhD (vpravo) se svými kolegy
Bana Jabriová, MD, PhD (vpravo) se svými kolegy

Běžný a neškodný virus, známý jako reovirus, který sám o sobě nespouští symptomy celiakie, může negativně ovlivnit imunitní systém a nastavit předpoklady pro rozvoj autoimunitních onemocnění, zvláště celiakie.  Vědci dokonce věří, že pokud se malé děti setkají s reovirem ve stejném okamžiku, v jakém je do jejich výživy zapojován lepek, může tento reovirus spustit reakci u dětí, které mají k celiakii genetický předpoklad.

„Věříme, že v okamžiku, kdy budeme mít více výsledků, bude dokonce možné děti s vyšším rizikem rozvoje celiakie očkovat.“

Vědci v tuto chvíli specifikují vlastnosti virů, které mají na rozvoj celiakie vliv. Jejich výzkum ukazuje, že celiaci skutečně mají mnohem vyšší hladinu protilátek proti reovirům než lidé, kteří celiakií netrpí. K tomu pacienti s celiakií mají vyšší hladinu exprese IRF1, tedy transkripčního faktoru, který hraje klíčovou roli ve ztrátě tolerance k lepku. To naznačuje, že infekce reovirů může zanechat trvalou známku na imunitním systému a vytvořit podmínky pro pozdější autoimunitní reakci na lepek.

Profesorka Jabriová a její tým dále studují i další spouštěče, které by mohly ovlivňovat toleranci lepku, popřípadě spouštět jiné autoimunitní poruchy.

Zdroj textu a obrázků: Science Life (The University of Chicago)