2017-09-b Praha v TOP 10 světových gluten-free měst

Praha v TOP 10 světových gluten-free měst

Možná patříte mezi celiaky, kteří se každodenně potýkají s omezenou nabídkou bezlepkových pokrmů v restauracích, možná máte štěstí a žijete ve městě, kde určitý výběr je. S rostoucím povědomím o celiakii, potravinových alergiích, a také se zvyšujícími se nároky konzumentů na poskytovanou úroveň služeb, se objevuje více a více restaurací, bister, kaváren a slow-food míst, kde si i celiak dobré bezlepkové jídlo dopřát může. Tento trend je patrný především ve větších městech České republiky.

Důkazem, že úroveň nabízených služeb se zvyšuje, a to i z pohledu cizinců, budiž zařazení Prahy mezi TOP 10 světových „bezlepkových“ měst, tedy alespoň podle portálu The Daily Meal.

Zdroj: The Daily Meal
Zdroj: The Daily Meal

Ve výběru 250 měst se Praha umístila v první desítce míst, které cestovatel s bezlepkovou dietou prostě musí zažít. Naše hlavní město se zařadilo například mezi Amsterdam, Chicago, Maui nebo San Francisco.

Přestože Praha ve výběru nabízí nejmenší počet gluten-free míst, je hodnocena vysoko pro velký výběr bezlepkové nabídky.

Žijete ve městě, kde je úžasná kavárna, restaurace nebo food point s bezlepkovou nabídkou? Podělte se s námi o ně na Facebooku!

Zdroj: www.thedailymeal.com

Bezlepková Šumava – penzion U Churáňů

Pokud se chystáte ještě teď v létě nebo na podzim na Šumavu nebo uvažujete i o zimní dovolené, jednu z ne mnoha možností nabízí

Bezlepková Šumava – penzion U Churáňů
Celiak cestovatel a Velká Británie

Velká Británie je častým cílem českých turistů. Láká svou historií a mnoha památkami, ale také...

Celiak cestovatel a Velká Británie
Bezlepkové tipy na léto ‒ Řecko

Řecko a řecké ostrovy jsou stále velmi populární turistickou destinací. Řecko je známé svou pohostinností...

Bezlepkové tipy na léto ‒ Řecko