2017-09-b Praha v TOP 10 světových gluten-free měst

Praha v TOP 10 světových gluten-free měst

Možná patříte mezi celiaky, kteří se každodenně potýkají s omezenou nabídkou bezlepkových pokrmů v restauracích, možná máte štěstí a žijete ve městě, kde určitý výběr je. S rostoucím povědomím o celiakii, potravinových alergiích, a také se zvyšujícími se nároky konzumentů na poskytovanou úroveň služeb, se objevuje více a více restaurací, bister, kaváren a slow-food míst, kde si i celiak dobré bezlepkové jídlo dopřát může. Tento trend je patrný především ve větších městech České republiky.

Důkazem, že úroveň nabízených služeb se zvyšuje, a to i z pohledu cizinců, budiž zařazení Prahy mezi TOP 10 světových „bezlepkových“ měst, tedy alespoň podle portálu The Daily Meal.

Zdroj: The Daily Meal
Zdroj: The Daily Meal

Ve výběru 250 měst se Praha umístila v první desítce míst, které cestovatel s bezlepkovou dietou prostě musí zažít. Naše hlavní město se zařadilo například mezi Amsterdam, Chicago, Maui nebo San Francisco.

Přestože Praha ve výběru nabízí nejmenší počet gluten-free míst, je hodnocena vysoko pro velký výběr bezlepkové nabídky.

Žijete ve městě, kde je úžasná kavárna, restaurace nebo food point s bezlepkovou nabídkou? Podělte se s námi o ně na Facebooku!

Zdroj: www.thedailymeal.com

Bezlepkové tipy na léto – Rakousko

Rakousko je častým cílem českých turistů, nejvíce během zimních měsíců díky horským oblastem, kde je...

Bezlepkové tipy na léto – Rakousko
Bezlepková jídelna Spirála

Celiatici z Českých Budějovic určitě znají jídelnu Spirála, kde se dá v krajském městě dobře najíst také bez lepku. Pro ty, kte

Bezlepková jídelna Spirála
Bezlepkově v Krakově

Krakov, nejatraktivnější a nejnavštěvovanější město Polska leží jen 130 km od hranic s Českou republikou. Každý rok Krakov navš

Bezlepkově v Krakově