pečené kurkumovo-citronové kuře

Pečené kurkumovo-citronové kuře

Úžasné pečené kuřátko, které voní dálkami. Pokud máte rádi exotickou bylinku koriandr a sladkokyselé chuťové variace, je pro vás tento recept přímo stvořený! V kombinaci s bramborovými nočky vykouzlíte za hodinku a kousek skvostný bezlepkový hlavní chod.

Ingredience:

 

Postup:

  1. Troubu předehřejte na 190 °C. Kuře položte na krájecí prkénko prsíčky dolu a rozstřihněte kuchyňskými nůžkami podél páteře od krku až po biskupa, aby se otevřelo jako kniha. Otočte prsíčky nahoru, kuře přemístěte na pekáč a přitlačte silou, aby se kuře co nejvíc zploštilo.
  2. Osolte a opepřete a sůl s pepřem pořádně vetřete.
  3. Do mističky si připravte marinádu. Rozehřejte máslo. Do něj přidejte prolisovaný česnek, nadrobno nasekaný zázvor, kurkumu, skořici a citronovou šťávu. Promíchejte a přidejte med, olivový olej a hrst nadrobno nasekaného koriandru.
  4. Promíchejte marinádu a potřete jí připravené kuře. Schovejte trochu marinády na spodní stranu.
  5. Kuře přiklopte a dejte na 35 minut do trouby. Poté na 15 minut odklopte. A následně kuře otočte prsíčky dolu, potřete zbylou marinádou a pečte dalších 15 minut.
  6. Před podáváním posypte zbylým koriandrem a podávejte s bezlepkovými bramborovými noky.

Přejeme vám dobrou chuť!

Bezlepkový jablkový štrúdl

Sice ještě není u nás sezona jablek, ale nějaká vhodná určitě v obchodě jsou, a odpolední štrúdl přijde vhod. Nebude to samozře

Bezlepkový jablkový štrúdl
Měkké bezlepkové perníčky na Nový rok

Na Nový rok to chce nějakou tu mňamku. Třeba měkké bezlepkové perníčky. Příprava zabere trochu času, ale zato si pak pochutnáme

Měkké bezlepkové perníčky na Nový rok