Bezlepkové Fish&chips

Za fish&chips nemusíte cestovat až do Londýna. Tuhle britskou bezlepkovou pochoutku si udělejte klidně doma. My vám řekneme, jak na to.

Ingredience:
3 velké brambory,
5 lžic řepkového oleje,
130 g bezlepkové mouky,
175 ml vychlazené perlivé vody,
2 filety tresky,
320 g mraženého hrášku
50 g Olma Kysané smetany pochoutkové,
sůl a pepř na dochucení,
citron na pokapání

Postup:

  1. Troubu předehřejte na 200 °C. Plech vyložte pečicím papírem.
  2. Brambory oloupejte a nakrájejte na hranolky. Dejte do hrnce s vodou a přiveďte k varu. Vařte cca 5 minut a hranolky slijte a osušte.
  3. V míse promíchejte hranolky s 2 lžícemi oleje a solí a pepřem. Vyskládejte je na plech a dejte na 15-20 péct do trouby.
  4. Připravte si rybu. Osušte ji. V míse smíchejte mouku se solí a pepřem. Pozvolna přilévejte perlivou vodu a míchejte. Jakmile vám vznikne hutné těsto, filety v něm obalte z obou stran.
  5. Rozehřejte pánev, přidejte zbylý olej a filety 2-3 minuty z každé strany smažte. Hotové filety zbavte přebytečného oleje papírovými utěrkami.
  6. Mražený hrášek připravte podle návodu na obale. Lehce jej rozmačkejte, vmíchejte do něj zakysanou smetanu a dochuťte solí a pepřem.
  7. Smažené filety podávejte s hranolky, mačkaným hráškem a citronem.
Jak na bezlepkové medovníčky

Blíží se čas Vánoc, tak neuškodí nějaký dobrý recept na sladké. Co takhle bezlepkové medovníčky. Využili jsme recept autorky Iv

Jak na bezlepkové medovníčky
Arancini jsou pozdravem z jihu

Že neuhádnete, kde je v posledních dnech prakticky stejné počasí jako u nás? Tedy slunečno...

Arancini jsou pozdravem z jihu
Malinový bezlepkový koláč s pudinkem

Pokud si užíváte léta, zajdete třeba do lesa na trochu malin, nebo je máte na zahradě, či si je koupíte, můžete si na sobotu up

Malinový bezlepkový koláč s pudinkem