fruits-1023722_1920

Inspirace z tropů. Mouka „zeleninového“ banánu v bezlepkovém pečení

Plantejn neboli zeleninový banán je sytě zelený a větší než sladký žlutý banán, který v našich končinách konzumujeme nejčastěji. Plantejn se pro vysoký obsah škrobu tepelně upravuje a v Asii, rovníkové Africe nebo Karibiku patří k základním potravinám, ceněným pro vysokou výživovou hodnotou. Z rostliny se v tropech zužitkuje víc než jen plody, například listy se používají jako talíře.

Zelený banán, na rozdíl od nejznámější odrůdy Zakrslého Cavendishe (měkkého a sladkého žlutého banánu), slouží v kuchyni jako zelenina. Běžně se z něj připravují polévky, kaše, kari směsi nebo tenké plátky testones, které se smaží v palmovém oleji.

V Česku se nejčastěji s plantejny setkáme v podobě banánové mouky. Tato přirozeně bezlepková mouka se dá použít při vaření i pečení, kde může nahradit asi třetinu jiných bezlepkových mouk. Díky chuťové neutralitě je použitelná při přípravě sladkých i slaných pokrmů. Plantejnová mouka platí za bohatý zdroj minerálních látek, například draslíku a hořčíku. Navíc se díky rezistentním škrobům chová jako nerozpustná vláknina, prodlužuje pocit sytosti a snižuje glykemický index.

Kromě plantejnové mouky lze péct také z mouky z klasických ovocných banánů. Častější využití najde při sladkém pečení, výborně ale doplní i chlebové směsi.

Zdroj: Wikipedia.org

Dokáží vědci deaktivovat celiakii?

Nedávno jsme vám představili Chaitana Khoslu, vědce Stanfordovy univerzity, který patří mezi současnou špičku výzkumu...

Dokáží vědci deaktivovat celiakii?
Mezinárodní den celiakie

Na středu 16. května 2018 připadá Mezinárodní den celiakie, jehož hlavním cílem je zvyšovat povědomí...

Mezinárodní den celiakie