Batáty s fajita kuřecím

Pečené batáty s fajita kuřecím

Dlouho jsme tu neměli recept s batáty. A tak jsme si na ně vzpomněli a řekli si, že při spojení s fajita kuřecím to bude stát za to. A taky že jo! Videorecept jsme vám nahráli také na náš YouTube kanál.

Ingredience:
2 batáty (sladké brambory),
½ červené papriky,
½ žluté papriky,
½ zelené papriky,
½ cibule,
1 kuřecí prso,
4 lžíce strouhaného parmazánu,
olivový olej,
hrst čerstvého koriandru

fajita koření:
2 lžičky mletého chilli,
lžička římského kmínu,
lžička sušeného česneku,
lžička soli

Postup:

  1. Troubu předehřejte na 180°C. Batáty očistěte a vidličkou podél jedné strany propíchejte. Dejte do mikrovlnky, dokud nezměknou (cca 5 minut). Nechte vychladnout.
  2. Brambory rozpulte a vydlabejte prostředek (z něj můžete připravit batátovou polévku). Vydlabané batáty dejte na plech vyložený pečicím papírem. Vedle rozprostřete na proužky nakrájenou cibuli a papriky.
  3. V menší misce smíchejte koření. Batáty a zeleninu pokapejte olejem a posypte kořením. Na zeleninu položte kuřecí a opět pokapejte olejem a okořeňte.
  4. Dejte na 25 minut do trouby a nechte trouchu vychladnout. Pomocí dvou vidliček kuřecí natrhejte, smíchejte se zeleninou a vyplňte jí vydlabané batáty. Posypte parmazánem a dejte je zapéct na 5 minut.
  5. Posypte nasekaným čerstvým koriandrem.
Ostružinový bezlepkový koláč

Léto pomalu končí, ale ostružiny ještě v lese a mezích najdeme, pokud ne, tak určitě budou někde v obchodě. Tak proč si nedat o

Ostružinový bezlepkový koláč
Strouhaný tvarohový koláč bez lepku

I v týdnu si můžeme dopřát nějaký ten koláč ke kávě nebo odpolední svačině. Co takhle zkusit bezlepkový strouhaný tvarohový kol

Strouhaný tvarohový koláč bez lepku
Vyzkoušejme trochu jinou vánočku

Hodně bezlepkářů si nechává vánočky péct, zvláště když v posledních letech jde kvalita přece jen nahoru. Pokud ale chcete vyzko

Vyzkoušejme trochu jinou vánočku