Podzim přivítáme s jablečným koláčem

Řada lidí nemá podzim ráda. My to ale vidíme jinak. Vždyť nám tahle sezóna dává tolik pěkných věcí! Úrodu jablek, mladé víno nebo barevné listí stromů. A právě jablky příchod podzimu oslavíme. Respektive koláčem z nich.

Ingredience:

na těsto:
2 hrnky bezlepkové mouky + na posypání,
1 lžičky xanthanové gumy (pokud ji mouka už neobsahuje),
½ lžičky kypřícího prášku,
špetka soli,
115 g Olma Zlatá Haná,
cca ½ hrnku ledové vody (s ledovými kostkami),
bílek na potření

Na náplň:
5 větších jablek,
½ hrnku třtinového cukru,
2 lžičky mleté skořice,
špetka soli

Na drobenku:
hrnek bezlepkové mouky,
½ lžičky xanthanové gumy (pokud ji směs už neobsahuje),
½ hrnku třtinového cukru,
2 lžičky mleté skořice,
½ lžičky mletého muškátového oříšku,
špetka solu,
112 g Tatra másla

Postup:

  1. Nejprve si připravte těsto. V míse smíchejte suché ingredience. Směsný tuk vyndejte rovnou z lednice, nakrájejte na kostky, hned přidejte do sypké směsi a zapracujte.
  2. Uprostřed udělejte důlek a pomalu do něj vlijte ledovou vodu (bez kostek). Pozvolna promíchávejte a postupně vypracujte nelepivé těsto (pokud je moc suché, vlijte ledovou vodu, pokud lepí, přidejte mouku).
  3. Na pomoučněném válu těsto rozválejte, přeložte podél třetin a znovu rozválejte. Opakujte ještě dvakrát. Překryjte potravinovou fólií a dejte alespoň na hodinu do lednice. Opakujte stejný postup a dejte na 30 minut do lednice (nejlépe přes noc).
  4. Těsto rozválejte do kulaté placky o něco větší, než je koláčová forma. Formu vymažte, vyložte rozváleným těstem a pevně vtiskněte okraje a dejte na 15 minut do ledničky.
  5. Z předepsaných ingrediencí připravte drobenku.
  6. Troubu předehřejte na 200 °C. Těsto propíchejte vidličkou, překryjte pečicím papírem a vsypte na něj keramické fazole nebo na něj dejte jinou nádobu do trouby, abyste těsto zatížili. Pečte 10 minut. Poté sundejte závaží a potřete bílkem a dejte na 3 minuty dopéct.
  7. Připravte si náplň. Jablka oloupejte, zbavte jádřinců a nakrájejte na plátky. V míse smíchejte s cukrem, skořicí a solí a vsypte na koláčový základ. Posypte drobenkou, teplotu trouby snižte na 180 °C a dejte na 45 minut péct. Na posledních 15 minut můžete koláč překrýt alobalem, pokud se připaluje.
  8. Nechte vychladnout a podávejte.
Bezlepkové mrkvové cupcakes

Cupcake, malý rozkošný dortíček s lahodným krémem navrchu. Pokud chcete vyzkoušet elegantní, sladkou, lahodnou jednohubku,...

Bezlepkové mrkvové cupcakes
Jak rychle na bezlepkové lívance

Někdy potřebujeme rychle něco teplého do žaludku, jednou z možností jsou lívance, pochopitelně bezlepkové. Je to vcelku jednodu

Jak rychle na bezlepkové lívance
Jak na moravské bezlepkové koláče

Za dlouhých zimních večerů nebo při sychravém víkendovém odpoledni možná zbude čas na trochu složitější přípravu dobrot. Napřík

Jak na moravské bezlepkové koláče