pastika-pixabay

Rillettes? Česká vepřovka na francouzský způsob

Chladné listopadové dny přímo vybízejí k pomalému pečení masa, které provoní celý byt. Pokud máte chuť vyzkoušet něco nového, upečte si domácí  rillettes [rijet]. Tato masová pomazánka je geniálně jednoduchá a může posloužit také jako inspirace pro předvánoční „chuťovky“ nebo i drobný vánoční dárek. Sterilované rillettes vydrží v ledničce několik týdnů.

Základ receptu tvoří kvalitní vepřový bůček nebo jiné tučné maso. Ve Francii, odkud tato pochoutka pochází, milují například kachní nebo husí variantu. Maso se nakrájí na kostky dlouhé asi 3 cm, osolí a opepří se, podlije bílým vínem a pomalu se peče při nižší teplotě až osm hodin. Charakter rillettes tvoří přidané ingredience jako česnek, rozmarýn nebo tymián a záleží jen na vašich preferencích.

Rillettes je hotové, když se maso rozpadá a vytvoří kompaktní hmotu, podobně jako hrubší paštika. Horká masová směs se naplní do skleniček, které je možné i sterilovat a zajistit tak delší trvanlivost.

Příprava sice jednoduchého, ale časově náročnějšího receptu nemusí být pro každého. Máte-li chuť na kvalitní českou paštiku, doporučujeme vyzkoušet Poctivou selskou z Kosteleckých uzenin. Receptura a struktura paštiky je velmi podobná domácí pochoutce, neobsahuje lepek a mléko.

poctiva-pastikaDobrou chuť a krásný podzim!

 

Kančí ragú s brusinkovou omáčkou

Mezi nejvybranější pochoutky v podzimním menu patří zvěřina. Má výraznou, lehce pikantní chuť, která je...

Kančí ragú s brusinkovou omáčkou
Bezlepkové slané pagáčky

Sladkostí je docela dost... Pro změnu můžeme vyzkoušet upéci něco slaného, například slovenské bezlepkové máslové pagáčky. Příp

Bezlepkové slané pagáčky
Jak na bezlepkový borůvkový koláč

Stále je čas borůvek, tak proč si neupéct na víkend bezlepkový koláč. Stačí jen pořídit suroviny a cca necelou hodinu přípravy

Jak na bezlepkový borůvkový koláč