bread-2755097_1920

S lepkem by měli šetřit i lidé bez celiakie, varují vědci

U osob trpících celiakií, alergií na lepek nebo neceliakální lepkovou intolerancí lepek do jídelníčku bez pochyb nepatří. Jak je to ale s konzumací lepku u zdravé populace? Vliv lepku na zdraví se rozhodli prozkoumat vědci z Dánské Kodaně mimo jiné také proto, že neustále narůstá počet lidí, kteří si bezlepkovou dietu volí dobrovolně.

Už z dřívějších vědeckých studií vyplývá, že kromě lepku má na zdraví vliv také množství vlákniny, kterou sníme.

Zdravější střevní osídlení, méně nadýmání a nižší váha

Podle vědců nižší příjem lepku při dostatečné konzumaci vlákniny tělu jednoznačně prospívá. Zdravější střevní osídlení příznivě ovlivňuje celkový zdravotní stav člověka, fungování střev a vede také k menší plynatosti. Změněné osídlení střev při nízkolepkové stravě navíc pozitivně ovlivňuje váhu, protože tělo výkonněji spaluje. Vedlejším efektem je tak mírný úbytek tělesné hmotnosti.

K těmto závěrům došel tým dánského profesora Olufa Pedersena z Kodaňské univerzity během pozorování 60 zdravých dospělých Dánů a Dánek středního věku. Zúčastnění jedinci podstoupili dva osmitýdenní cykly s nízko- a vysokolepkovou hlídanou dietou (2 versus 18 gramů lepku na den), oddělené šestitýdenní vymývací pauzou s normální dávkou lepku ve stravě (12 gramů lepku na den). V množství přijímaných kalorií a živin nebyl mezi dvěma cykly rozdíl, ve skladbě vlákniny ale ano.

Pšeničná a žitná vláknina byla nahrazena především zeleninou, hnědou rýží, kukuřicí, ovšem a quinoou. Podle vědců má právě změna ve skladbě stravy pozitivní dopady na zdraví, možná více než samotné vyřazení lepku.

Z výsledků studie vyplývá, že u nízkolepkové a bezlepkové diety je pro zdraví extrémně důležitá pestrost ve stravování a dostatečný příjem vlákniny. Při konzumaci bezlepkových výrobků, které jsou často na vlákninu chudé, je potřeba vyhledávat čerstvé a co nejméně zpracované potraviny, upozorňuje profesor Pedersen.

Zdroj: ScienceDaily.com

Mohly by nanočástice léčit celiakii?

Mohly by se specifické nanočástice stát základem pro možný lék na celiakii. Výsledky preklinické studie na zvířatech jsou podle

Mohly by nanočástice léčit celiakii?
Pomozte studentce s výzkumem o celiakii

Studenta Obchodní akademie a Střední odborné školy zemědělské a ekologické v Žatci vypracovává maturitní práci na téma celiakie

Pomozte studentce s výzkumem o celiakii