trout-2385336_1920

Kapr vám nevoní? Zkuste místo něj pstruha!

Zbývá necelý týden do Vánoc a možná přemýšlíte, zda letos na Štědrý večer zůstat u kapra. Někomu tato ryba smrdí po bahně, jiný nechce kupovat kapra z kádě na náměstí a řešit zabíjení a kuchání. Pokud máte také chuť na změnu, vyměňte ho za jinou rybu! Takový čerstvý pstruh je běžně k dostání v obchodní síti a můžete ho stylově připravit třeba na mandlích.

Vánoční pstruh na mandlích

Chlazeného vakuovaného pstroužka nemusíte kuchat, stačí ho lehce omýt a osušit čistou utěrkou. Rybu potřete citronovou šťávou, osolte zvenku i zevnitř a lehce opepřete. Smíchejte si trochu bezlepkové mouky s červenou paprikou, rybu směsí zaprašte a smažte z obou stran na horkém másle. Když je pstruh hotový, vyndejte ho a na zbytku rozpáleného másla opražte hrst sekaných mandlí, zalijte vysokoprocentní smetanou, dosolte a chvíli povařte. Vzniklou omáčku servírujte s rybou.

Na závěr přidáváme ještě zajímavost ze života pstruhů, která má příznivý vliv na kvalitu jeho masa. Tyto štíhlé dravé ryby potřebují chladnější, čistou vodu s vyšším obsahem kyslíku, proto se drží v horních úsecích toků (pstruhových pásmech), horských potocích a velkých nadmořských výškách. Pstruh je navíc velmi citlivý na znečištění vody, ve které žije.

Ať už vyberete na vánoční tabuli kapra, pstruha nebo bezmasý hlavní chod, přejeme Vám za celý tým Bezlepek.cz především pohodu u stolu a mnoho úsměvů na tváři!

V září bude Setkání celiaků v Plzni

Již tradiční Setkání celiaků v Plzni se letos uskuteční v sobotu 12. září. Serveru Bezlepek to oznámila předsedkyně Celia clubu

V září bude Setkání celiaků v Plzni