dort pavlova

Křehká zimní krása. To je dort Pavlova s ananasem a zázvorem

Když se řekne „křehká zimní krása“, tak se nám okamžitě vybaví dort Pavlova. Čekali byste, že recept pochází z Ruska, ale to je omyl. O jeho vznik se dodnes přou Austrálie s Novým Zélandem. A Nový Zéland je vítězství asi blíž. Nicméně – proč „Pavlova“? Dort byl pojmenován po baletce Pavlovové, které ve 20. letech minulého století zavítala právě do jižního Pacifiku. Dort ji oslavoval – měl připomínat jeji baletní sukni. My si myslíme, že tohle ztvárnění se fakt povedlo. Tak si ho s námi pojďte zkusit!

Ingredience:

8 bílků Českých vajec,
350 g krystalového cukru,
2 lžičky mletého zázvoru,
2 lžičky kukuřičného škrobu,
3 lžíce citronové šťávy,
menší ananas, nakrájený na kousky,
2 lžíce nadrobno nakrájeného čerstvého zázvoru,
2 lžíce medu,
500 ml Tatra smetany ke šlehání,
moučkový cukr na posypání,
hrst čerstvé máty

 Postup:

  1. Korpus si připravte nejlépe den dopředu (můžete i dva dny dopředu). Troubu předehřejte na 140 °C. Z bílků začněte šlehat sníh, jakmile začne směs houstnout, přidávejte po lžíci cukr. Jamile vyšleháte sníh, jemně vmíchejte mletý zázvor, kukuřičný škrob a 2 lžíce citronové šťávy.
  2. Na pečicí papír si tužkou nakreslete kruh o průměru 23 cm, papír otočte a dejte na plech. Polovinu těsta vlijte do kruhu a stejný postup opakujte i u druhé poloviny.
  3. Dejte do trouby a pečte hodinu. Poté troubu vypněte, neotvírejte a nechte korpus vychladnout a vyschnout do druhého dne (cca 8 hodin).
  4. Zatímco pečete korpus, dejte čerstvý zázvor s medem na pánvičku a povařte, tak aby zázvor změknul. Přilijte zbylou citronovou šťávu a jakmile směs zhoustne přidejte nakrájený ananas. Povařte zhruba 5 minut a odstavte.
  5. V den podávání dortu vyšlehejte šlehačku, první korpus ozdobte dvěma třetinami šlehačky, vyskládejte na ni dvě třetiny ananasové směsi a jemně přiklopte druhým korpusem. Vršek pak ozdobte zbylou šlehačkou a ananasem.
  6. Posypejte nasekanou čerstvou mátou a pocukrujte. Ihned podávejte.
Silvestrovské pohoštění

Ať už je naaranžujete na velikou mísu nebo po troškách na menší talíře, kanapky vždy...

Silvestrovské pohoštění
Voňavé perníčky

Ke svátkům prostě patří, Vánoce ani Velikonoce se bez nich neobejdou. Dají se využít na...

Voňavé perníčky
Staročeský trdelník

V předvánočním čase se na náměstích velkých i malých měst rozsvítily nazdobené stromy, otevřely se stánky...

Staročeský trdelník