Sezónní česká zelenina: víme, jak na chřest!

Chřest, asparágus nebo špargl. Zelenina, které se říká porůznu, prožívá velkolepý návrat do našich kuchyní a k tomu nyní vrcholí její sezóna. Vysoce jemná, delikátní zelenina si zaslouží pozornost i v bezlepkové kuchyni. Pokud v její přípravě nejste zběhlí, přečtěte si několik základních rad, jak na ni!

Bílý nebo zelený?

Rozdíl mezi bílým a zeleným chřestem spočívá ve způsobu pěstování. Rostlina je to stále stejná, zelený chřest ale rostl na slunci, kdežto bílý pod plachtou. Zelený vyniká výraznější, lehce nahořklou chutí. Bílý chřest je lahodnější a jemnější, je ale náchylnější na skladování.

Skladování chřestu

Čím čerstvější chřest koupíte, tím lépe. Nejen, že nesmí být zavadlý či zažloutlý, především by neměl být gumový a při ohnutí se musí zlomit. Skladujte ho v lednici ve sklenici s vodou, podobně lze déle udržet čerstvé i bylinky.

Úprava chřestu před vařením

Lahodná a šťavnatá zelenina přímo vybízí k lehké tepelné úpravě nebo přípravě úžasné krémové polévky. Ale pozor, pokud chřest nezbavíte dřevnaté a vláknité části, pokazíte si celý dojem z pokrmu! Vlákna chřestu mezi zuby nejsou nic příjemného a mohla by vás zklamat natolik, že na chřest úplně zanevřete.

Rozdílně čistíme chřest bílý a zelený. Bílý je nutné zlomit a oloupat nožem či loupáčkem celý kromě špiček. Mladý zelený chřest stačí zlomit, čímž se oddělí dřevnatá část. U staršího (tlustšího) je vhodné oloupat spodní třetinu.

Bílý chřest využijete nejlépe v teplé kuchyni, zelený lze i ve studené, například do salátů. Mezi klasické šparglové recepty patří rizoto s chřestem, zelenina výborně funguje jako příloha k masovým pokrmům. Podává se například s holandskou omáčkou, dá se i zapékat nebo využít k přípravě krémové polévky. Už zítra se můžete na webu Bezlepek.cz těšit na jednoduché zelené kari s chřestem.

TIP na závěr: Slupky a dřevnaté části chřestu nevyhazujte, ale použijte je do úžasného zeleninového vývaru. Jak na něj se dozvíte z našeho staršího článku zde!

Cizrna na paprice

pro 4 osoby: 1 cibule 2 x konzerva cizrny 2 lžíce oleje 1 lžíce sladké...

Cizrna na paprice
Tip na rychlou bezlepkovou svačinu pro školáka

S bezlepkovým stravování v zaměstnání je většinou trochu potíž, natož pak, když musíme zajistit stravování pro školáka. Někdy u

Tip na rychlou bezlepkovou svačinu pro školáka
Jak na bezlepkovou vánočku

Čas Adventu, čas pečení. Aspoň pro někoho. Receptů na bezlepkovou vánočku je celá řada. Uvádíme jeden z nich, třeba bude chutna

Jak na bezlepkovou vánočku