chrest

Sezónní česká zelenina: víme, jak na chřest!

Chřest, asparágus nebo špargl. Zelenina, které se říká porůznu, prožívá velkolepý návrat do našich kuchyní a k tomu nyní vrcholí její sezóna. Vysoce jemná, delikátní zelenina si zaslouží pozornost i v bezlepkové kuchyni. Pokud v její přípravě nejste zběhlí, přečtěte si několik základních rad, jak na ni!

Bílý nebo zelený?

Rozdíl mezi bílým a zeleným chřestem spočívá ve způsobu pěstování. Rostlina je to stále stejná, zelený chřest ale rostl na slunci, kdežto bílý pod plachtou. Zelený vyniká výraznější, lehce nahořklou chutí. Bílý chřest je lahodnější a jemnější, je ale náchylnější na skladování.

Skladování chřestu

Čím čerstvější chřest koupíte, tím lépe. Nejen, že nesmí být zavadlý či zažloutlý, především by neměl být gumový a při ohnutí se musí zlomit. Skladujte ho v lednici ve sklenici s vodou, podobně lze déle udržet čerstvé i bylinky.

Úprava chřestu před vařením

Lahodná a šťavnatá zelenina přímo vybízí k lehké tepelné úpravě nebo přípravě úžasné krémové polévky. Ale pozor, pokud chřest nezbavíte dřevnaté a vláknité části, pokazíte si celý dojem z pokrmu! Vlákna chřestu mezi zuby nejsou nic příjemného a mohla by vás zklamat natolik, že na chřest úplně zanevřete.

Rozdílně čistíme chřest bílý a zelený. Bílý je nutné zlomit a oloupat nožem či loupáčkem celý kromě špiček. Mladý zelený chřest stačí zlomit, čímž se oddělí dřevnatá část. U staršího (tlustšího) je vhodné oloupat spodní třetinu.

Bílý chřest využijete nejlépe v teplé kuchyni, zelený lze i ve studené, například do salátů. Mezi klasické šparglové recepty patří rizoto s chřestem, zelenina výborně funguje jako příloha k masovým pokrmům. Podává se například s holandskou omáčkou, dá se i zapékat nebo využít k přípravě krémové polévky. Už zítra se můžete na webu Bezlepek.cz těšit na jednoduché zelené kari s chřestem.

TIP na závěr: Slupky a dřevnaté části chřestu nevyhazujte, ale použijte je do úžasného zeleninového vývaru. Jak na něj se dozvíte z našeho staršího článku zde!

Výborný jahodový bezlepkový zákusek

Znovu nastává čas jahod, a kdo by odolal zakousnout něco sladkého s jahodami. Zkuste zákusek s lehkým krémem.

Výborný jahodový bezlepkový zákusek
Dýňové chilli con carne

S dýněmi letos ještě rozhodně nekončíme! Dnes si uděláme dýňové chilli con carne (neboli chilli...

Dýňové chilli con carne
Bezlepkové perníčky

Je to klasika, že ano. U nás v redakci perníčky vždycky tak jako nenápadně mizí...

Bezlepkové perníčky