hummus

Jak na bezlepkovou cizrnu? Zkuste domácí hummus nebo falafely!

V nouzi poznáš přítele, říkává se. Cizrna schovaná ve vaší spíži poslouží jako bezlepková surovina, se kterou za málo peněz vykouzlíte mnoho muziky, když dojdou nápady. A vzpomenete-li si den dopředu, nemusíte vůbec skladovat uvařenou sterilovanou cizrnu v plechovkách, stačí sušená luštěnina v sáčku.

Cizrna platí za velmi ceněnou potravinu, která tělu dodává rostlinné bílkoviny, železo a další minerály, vlákninu i kyselinu listovou. Luštěnina, která tvarem připomíná beraní hlavu, vyžaduje dostatečně dlouhé máčení (10‒15 hodin) i vaření. Uvádí se dvě až tři hodiny, je důležité ale cizrnu testovat. Po dostatečně dlouhém vaření se odmění oříškovo-kaštanovou chutí a máslovou strukturou. Lze ji pak použít vcelku nebo dohladka rozmixovanou.

Asi nejznámější pochoutka z cizrny pochází z Libanonu a okolí. Studená pikantní pomazánka hummus skvěle funguje k chlebu i jako dip k zeleninovým snackům. Kromě uvařené vychladlé cizrny budete pro přípravu potřebovat sezamovou pastu Tahini, olivový olej, římský kmín, česnek, citronovou šťávu, sůl, pepř a sladkou papriku. A pak už jen tyčový mixér.

O něco pracnější cizrnový pokrm můžete směle podávat jako hlavní chod v bezlepkovém pita chlebu nebo s bramborami, se zeleninovým salátem a jogurtovou omáčkou. Smažené cizrnové koule falafely se připravují z cizrny namočené, ale nevařené, nasekané jarní cibulky, petrželky a česneku. Zásadní výraznou chuť zajišťuje římský kmín, naprosto odlišný od kmínu, který v kuchyni používáme u nás. Opět se připraví rozmixovaná hrubší směs, ze které se tvarují koule a smaží ve vyšší vrstvě oleje.

Zdá se vám pokrm se silně aromatickým římským kmínem příliš exotický? Pak vřele doporučujeme vyzkoušet cizrnu na paprice, jako vegetariánskou variantu kuřete na paprice. K uvařené cizrně si připravte jednoduchou bešamelovou omáčku se zasmaženou paprikou. Vynikající rychlé jídlo podávejte ideálně s rýží a nasekanou petrželovou natí.

Dobrou chuť přeje Bezlepek.cz!

Celozrnný švestkový moučník

Podzim bez tmavě modrých plodů slivoní by určitě nebyl tak krásně barevný a voňavý. Kdysi...

Celozrnný švestkový moučník