Legendární americký řetězec restaurací TGI Fridays žalován hostem kvůli silné alergické reakci na lepek

Muž z americké Virginie žaluje TGI Fridays poté, co utrpěl život ohrožující alergickou reakci na údajně bezlepkovou hamburgerovou housku. Řetězec tradičních amerických pokrmů, jako jsou steaky, obří Burgery nebo žebírka nabízí po celém světě „perfektní servis a uvolněnou atmosféru“, může s alergií na lepek ale zřejmě o těchto kvalitách nepřesvědčit.

Randall Collier, který navštívil jednu z restaurací řetězce v Jižní Karolíně v květnu 2018 objednal bezlepkový hamburger z bezlepkového menu restaurace a několikrát se u obsluhy o nezávadnosti jídla ujišťoval. Collier byl číšníkem ujištěn, že hamburger skutečně bezlepkový je.

Po pouhém jediném soustu se však okamžitě dostavil anafylaktický šok, vyžadující akutní lékařské ošetření. Manažer kuchyně restaurace se hájí

Anafylaktický šok je závažnou, rychle nastupující alergickou reakcí těla na přítomnost silného alergenu a může způsobit i smrt. Zdroj: wikipedia.org

Podle vyjádření manažera kuchyně zodpovědného za přípravu pokrmů nebyl požadavek zákazníka do kuchyně řádně předán a chyba tak je na obsluze. Vedení řetězce se k případu vyjádřilo stroze pouze ve smyslu, že se jedná o jednu franšízovou restauraci, jejímž jménem se nemohou k případu vyjadařovat.

Zdroj: celiac.com