5U4A5732

Pikantní trhané vepřové s bramborovou kaší

Trhané vepřové maso patří mezi klasiky americké kuchyně. Pomalu pečené maso při nižší teplotě zůstává úžasně šťavnaté a přípravou dostatečně navnadíte své hosty či rodinu, protože maso provokativně voní bytem několik hodin před servírováním. Finální úprava – trhání pomocí vidliček – a příprava hladké bramborové kaše už tolik času nezabere. Tento pokrm je proto ideální, pokud se při přípravě chcete napůl věnovat také hostům.

Ingredience:

Postup:

  1. Troubu předehřejte na 150 °C. Vepřovou plec rozdělte na tři kousky. V misce smíchejte koření, 4 lžičky soli, 2 lžičky pepře a vmasírujte do plece. Poté maso potřete džemem.
  2. Dejte do pekáčku, přidejte k němu nahrubo nakrájenou cibuli a nakrájené jalapeños. Maso podlijte troškou vody, zakryjte alobalem a pomalu pečte 4 až 5 hodin.
  3. Brambory oloupejte, uvařte doměkka a rozšťouchejte. Nechte v nich rozpustit máslo a zamíchejte. Vlijte mléko a podmáslí (musí mít pokojovou teplotu) a tyčovým mixérem rozmixujte dohladka.
  4. Upečené maso přendejte do mísy a pomocí dvou vidliček jej natrhejte (přebytečný tuk a kůži nechte stranou).
  5. Bramborovou kaši servírujte s masem, cibulí a jalapeños přelité vypečenou šťávou.

Přejeme vám dobrou chuť!

 

Jednoduchý bezlepkový piškot vždy potěší

Občas potřebujeme narychlo něco upéct k zakousnutí a obyčejný piškot je právě to, co nás nebude stát moc času a ještě si výborn

Jednoduchý bezlepkový piškot vždy potěší
Bezlepkové alternativy: Maniok

Máte-li chuť experimentovat a obohatit svůj jídelníček, můžete vyzkoušet přirozeně bezlepkový maniok. Jedná se o keř, který dor

Bezlepkové alternativy: Maniok
Už jste ochutnali snídaňovou pizzu?

Kdeže sušenky, ale tahle snídaňová rychlovka vás doslova „nakopne“ na téměř celé dopoledne. A ještě...

Už jste ochutnali snídaňovou pizzu?