tapas

Serrano, salchichon a chorizo! Aneb jak na španělské jednohubky tapas

Když se řekne Španělsko, vybaví se každému milovníkovi dobrého jídla tapas, španělské jednohubky. Různé druhy slaných pochoutek můžete pro vaše hosty jednoduše připravit i u vás v kuchyni! Důležité je nepodcenit základ tapas, tedy kvalitní suroviny. Čím jednodušší jednohubky, tím u Španělů oblíbenější. Obvykle nechybí kvalitní zelené a černé olivy, pražené mandle, ančovičky, sušená šunka nebo pálivé chorizo. Už s tímto základem (a kvalitním španělským vínem) hosty nadchnete! A v čem že tkví kouzlo vybraných pochoutek?

Jamón Serrano

Tradiční španělskou šunku možná znáte v podobě velké sušené kýty přidělané do dřevěného držáku. I pro opravdové milovníky sušených šunek se jedná o pořádné „sousto“, proto pokud chcete připravit jen malé občerstvení pro návštěvu, volte spíše menší vakuované balení plátkované šunky. Kouzlo šunky spočívá v tenoučkých, průsvitných plátcích, které se rozplývají na jazyku. Proto, pokud byste odkrajovali sami přímo z kýty, dbejte na použití speciálních ostrých a pružných nožů. Tlusté, tuhé kusy šunky by totiž celkový dojem z jednohubek pokazily.

jamonPikantní Chorizo

Tradiční sušený salám vyniká pikantní paprikovo-česnekovou chutí. Chorizo koupíte jemné i pálivé, záleží na druhu použité papriky. Speciální chuť dodá uzená mletá paprika.

chorizoFermentovaný Salchichón

Salám vyráběný uzením, sušením či vařením je jako stvořená pro tapas. Nakrájená kolečka Salchichón Montaña Extra můžete hostům nabídnout jen tak, jako součást klasické jednohubky na bezlepkovém pečivu nebo v kombinaci se zeleninou. Salchichón, podobně jako sušená šunka, výborně ladí se sladkým oranžovým melounem Cantaloupe či cherry rajčátkem.

U všech masových či sýrových tapas je potřeba nechat suroviny alespoň půl hodiny nadýchnout při pokojové teplotě, aby se jejich chuť správně „rozvinula“. Dobrou chuť přeje Bezlepek.cz!

Mikroflóra a celiakie

Je stále více studií, které dokládají, jak velký má střevní mikroflóra vliv na naše zdraví,...

Mikroflóra a celiakie