Herečce Janě Krausové trvalo šest let, než zjistila svou nemoc

Známá herečka Jana Krausová patří mezi celiaky, ale dlouho nevěděla, že nemoc má. Což je docela typický případ. Trpěla únavovým syndromem a bolestmi svalů. Jak již několikrát veřejně uvedla, až po šesti letech si sama našla na internetu, že by mohla touto nemocí trpět. To ji také lékaři poté potvrdili.

Pokud přísně dodržují cliaci dietu, život může být stejně kvalitní, jako u zdravých lidí. To potvrzuje i Jana Krausová, která se vedle hraní intenzivně věnuje keramice a malířství.

Pochází z umělecké rodiny, její otec byl známý herec a loutkoherec Josef Pehr, matka byla výtvarnice a loutkoherečka.

Po základní škole studovala Jana Krausová střední umělecko-průmyslovou školu, obor grafika a monumentální malba, poté vystudovala pražskou AVU. V osmdesátých letech se provdala za herce Jana Krause, s nímž má dva syny Davida a Adama. V roce 1994 se ale se svým manželem Janem rozešla, přesto však zůstali formálně manželé. Začala žít s hercem Karlem Rodenem. Nyní pořádá výstavy svých děl (keramiky a obrazů), hraje ve filmech, v divadle i televizních seriálech.

Diváci si ji pamatují z filmů jako Jak se točí Rozmarýny, Discopříběh, Skalpel, prosím, Anděl s ďáblem v těle, Z pekla štěstí nebo Kajínek.

bezlepek, wikipedie