Tichý bezlepkový penzion v Jeseníkách

Pokud se chystáte do Jeseníků a milujete spíše klidné prostředí, můžete vyzkoušet malý Penzion V Gruntě poblíž známého centra Zlaté Hory. Místo je navíc velmi vhodné i pro lidi trpícími dýchacími potížemi.

Pro návštěvu se dá využít penzion po celý rok, od jara do podzimu na odpočinek, koupání v nedalekém vyhřívaném bazéně, pěší i cyklistické túry. Vyznavačům zimních sportů nabízí Penzion V Gruntě jeden lyžařský vlek přímo u penzionu i s večerním osvětlením a lyžováním. Pro náročnější lyžování pak nabídne Horní Údolí (2 km) – 1.500 m sjezdovek. Nově vybudovaný lyžařský areál u Zlatých Hor (5 km) je vybaven nejmodernější 4 sedačkovou lanovkou, umělým zasněžováním a osvětlením (v létě přepravuje lanovka i kola).

A co je nejdůležitější, penzion zajišťuje vedle běžného jídla také stravování pro celiatiky.Personál byl odborně proškolen a dostal k dispozici podrobný manuál pro bezlepkový provoz. V kuchyni tak dodržuje postupy přípravy pokrmů, které zajistí, že jídlo určitě nebude obsahovat lepek a tím je hostům s celiakií garantována zdravotní nezávadnost připravovaných jídel.

Foto: Penzion V Gruntě

Cestování: Portugalsko očima celiaka

Čelem obrácené k oceánu, za zády kontinentální Evropa, to je Portugalsko! Tato úžasná země, kterou nyní...

Cestování: Portugalsko očima celiaka