Všechno zlé bylo k něčemu dobré

Zveřejňujeme druhý odměněný příběh, tentokráte paní Terezy a její rodiny.

Mé mamince bylo 41 let, když zemřela, začíná neradostně svůj příběh paní Tereza. Měla rakovinu střev. V poslední fázi byla s maminkou doma, lékaři jí dávali týden života. „Ale ona byla bojovník a žila měsíc, pak mi v klidu doma zemřela. Bylo to před deseti lety. Nikdo mi nebyl schopen říct, proč měla rakovinu střev,“ vzpomíná na maminku.

Před rokem ji málem postihla další rodinná tragedie. Skoro jí zemřela desetiletá dcera. Měla gangrenózní zánět slepého střeva, lékaři to nepoznali a dceru operovali ve chvíli, kdy jí střevo prasklo a dostala rozsáhlý zánět pobřišnice. Pak následovaly lázně, další operace cysty a půl roku na to diagnóza – celiakie.

„Naše dcera to přijala úžasně, i když byly ze začátku slzičky, že nebude smět to či ono, tak si jídlo bez lepku hodně rychle oblíbila,“ řekla paní Tereza.

Tři měsíce po diagnóze dcery zjistili celiakii i u ní. „Upřímně jsem s celiakii počítala, protože od porodu mého posledního, čtvrtého dítěte, jsem se cítila čím dál hůř…a po dvou letech šílených zdravotních a depresivních stavů mi konečně někdo sdělil, co mi vlastně je.“ Už si připadala jako hypochondr a k lékaři ani nechtěla chodit.

Teď drží s dcerou dietu, perou se se složením potravin a s tím, jak skloubit vaření pro dvě celiatičky s vařením pro další čtyři členy rodiny, kteří jsou zdraví. Finančně je to náročné, ale s pomocí úžasného manžela se všechno daří.

Rozpoznaná diagnóza dcery a následné vyšetření i u ní, jí zachránily život. Kdyby lékaři u dcery nepřišli na celiakii, tak by tady už za několik let nemusela paní Tereza být. Věří totiž, že smrtelná nemoc u její maminky souvisela právě s nepoznanou celiakii.

Ale všechno zlé je k něčemu dobré. Když člověk vidí, jak umírá jeho nejbližší, tak si na sebe a své děti dává daleko větší pozor, dodává paní Tereza.

Šťastný nový rok 2016 přeje Bezlepek

Šťastný celý nový rok 2016 a především hodně zdraví a optimismu při zvládání každodenních potíží s nemocí přeje svým čtenářům p

Šťastný nový rok 2016 přeje Bezlepek