Pardubická jídelna pro zdraví Pohanka je i pro celiatiky

Pokud potřebujete v Pardubicích zajít do nějaké jídelny na zdravý a bezlepkový oběd nebo si odnést něco ke svačině, vyzkoušejte Pohanku, jídelnu pro zdraví. Nachází se v samé centru města, na třídě Míru.

Podnik existuje asi rok a vznikl jako projekt, který má zaměstnávat lidi, kteří jsou nějakým způsobem handicapováni, ať už věkem, dlouhodobou nezaměstnaností, zdravotními omezeními apod., a tudíž hledají pracovní uplatnění velmi obtížně.

Jídla tu připravují především z čerstvých sezónních surovin – bez chemických látek. Základem jsou zelenina, luštěniny, obiloviny, ale i kvalitní maso včetně ryb. „Vaříme pravidelně pro lidi nemocné celiakií, včetně moučníků, pečiva a máme i vlastní bezlepkový chléb. Na jídelníčku se objeví rovněž zdravé mlsání, čerstvé ovocné a zeleninové šťávy, domácí limonády, chutné čaje všeho druhu, kvalitní káva, stolní víno apod.,“ uvádí Blanka Štěpánová, která je odpovědná za obchod.

„Zpočátku k nám můžete přijít poobědvat, odnést si odpolední svačinku či něco k večeři. Postupně Vám nabídneme i snídaně a zdravé přesnídávky, rozvoz pokrmů, cateringové služby apod.,“ říká o plánech jídelny Štěpánová.

Otevřeno je od pondělí do pátku od 10.30 do 15.30.

Foto: wikimedia commons, Miaow Miaow

 

Bezlepkově v Krakově

Krakov, nejatraktivnější a nejnavštěvovanější město Polska leží jen 130 km od hranic s Českou republikou. Každý rok Krakov navš

Bezlepkově v Krakově