Chystáte se do Ameriky? Nejlepší mexikánské řetězce rychlého občerstvení s bezlepkovou stravou

Situace se lepší, ale stále je to pro tuzemského celiatika většinou velký problém, když jede do ciziny, zorientovat se, kde se dá najíst bez lepku. Server celiac.com přišel nyní s hodnocením, byť jak sám upozorňuje subjektivním, mexikánských fast-foodových řetězců v Severní Americe.

Pokud se chystáte do USA nebo Kanady, může se takové hodnocení hodit. Navíc, hned první řetězec najdete i v Británii.

Jak známo, mexická kuchyně je založena převážně na kukuřici a fazolích, tedy bezlepkových surovinách.

Ne všechny mexické fast-foodové řetězce jsou si však rovné, pokud jde o nabízená bezlepková jídla. Některé dělají dobrou práci, jiné ne.

Tady je seznam těch rychlých občerstvení, na které se podle serveru dá spolehnout:

1.Chipotle Mexican Grill

Tomuto řetězci dal autor nejvyšší známku. Skoro vše, co není podáváno s tortillou (je sice většinou z kukuřičné mouky, ale může v sobě obsahovat i obiloviny) je tu bez lepku. Například právě tento řetězec najdete kromě USA a Kanady, také v Británii.

2. El Pollo Loco

El Pollo Loco je další řetězec, kde si můžete dát dobré, zdravé jídlo, aniž byste příliš přemýšleli o lepku. Bezlepkové menu tu zahrnuje například grilované mexické kuře, kukuřičné tortilly (zde bez lepku), různé fazole, avokádovou salsu, sýr Cotija, nebo zeleninové směsi.

3. Jimboy´s Tacos

Jimboy je autorův oblíbený, protože všechny svá jídla připravují z čerstvých potravin a nabízejí poměrně obsáhlé bezlepkové menu, které zahrnuje originální Jimboy’s tacos (malé tortily s náplní), včetně fazolí, mletého ​​hovězího masa, kuřecí maso, steaky, Tacoburgery a řadu dalších jídel.

4. Baja Fresh

Baja Fresh nabízí docela dobrou řadu možností pro bezlepkové strávníky. Na výběr jsou například Baja Tacos vyrobené s kukuřičné tortilly, nebo Baja Ensalada s výběrem steaků, kuřat, grilovaných krevet, stejně tak grilované zeleniny, Carnitas, rýže, či dva druhy fazolí. Všechny Baja dresinky a salsy jsou bezlepkové.

5. Qdoba

Qdoba je další rychlý mexikánský fast foodový řetězec, kde najdete solidní jídla pro bezlepkáře. Bezlepkové menu Qdoba zahrnuje všechna kuřata, chorizo, vepřové maso a další.

Také bezlepkové jsou jejich lehké bílé kukuřičné tortilly, černé fazole, tortillová polévka, všechny salsy a dresinky, tři sýry Queso a avokádová pomazánka nebo omáčka guacamole.

6. Taco Cabana

Řetězec Taco Cabana nabízí širokou škálu bezlepkových jídel, včetně různých fazolí, tradičního mexického barbacoa (speciálně připravené různé opékané maso), nejrůznější kuřecí jídla. Obilnou tortillu tu můžete nahradit kukuřičnou.

Další bezlepkovou možností je guacamole, Hash Brown Potatoes (něco jako smažené bramborové placky) Pico de Gallo (mexický míchaný salát), rýže a salsy – Fuego, Roja, Verde, Ranch.

7.Mighty Taco

Mighty Taco usnadňuje bezlepkářům výběr tím, že jakékoliv taco nabízí s kukuřicí.

Bezlepková dieta Mighty Taco zahrnuje: Mighty Taco s mletým ​​hovězí nebo kuřecím masem, Mighty Pack s mletým kuřecím, Refried Bean and cheese (tradiční mexický pokrm – vařené fazole se sýrem), bezmasé Mighty se ​​zeleninou a sýrem, a řada dalších pokrmů.

Zdroj: celiac.com, Foto: wikimedia commons, Dominik

Svačinky plné zdraví i chuti

Svačinky plné zdraví i chuti Školáci opět zasedli do lavic a jim i nám, dospělákům,...

Svačinky plné zdraví i chuti
Ovlivňuje celiakii kouření cigaret?

I vzhledem k tomu, že o celiakii toho pořád věda nezná dost, jak ostatně píšeme i na našem webu Bezlepek.cz, zkoumají lékaři ne

Ovlivňuje celiakii kouření cigaret?