Je oves nebezpečný pro celiatiky? Diskuze pokračuje

Na téma oves jsme již na našem serveru psali. Diskuze o tom, zda je i oves nebezpečný pro celiatiky pokračuje, zdá se, že směrem k jeho rehabilitaci. I když…

Pozor, článek není v žádném případě návodem pro celiatiky, jíst oves, pouze informací o diskuzi v USA.

Oves přirozeně neobsahuje lepek, ale jeho protein avenin má některé podobné vlastnosti. Naštěstí podle posledních názorů, nežádoucí účinky této ovesné bílkoviny, jsou vzácné. Vědci například prozkoumali deset studií s celkovým počtem 165 celiatiků. Pouze u jednoho pacienta se našel histologický střevní nález v důsledku požívání ovsa.

Dlouho řešenou otázkou je “Mohou lidé s celiakií či citlivostí na lepek bezpečně jíst oves?” Jak známo, někteří lidé jsou tak citliví, že i ta nejmenší stopa lepku způsobí velké problémy a to se týká i aveninu. Existuje několik pohledů na tuto otázku:

Klinické zprávy nyní poskytují důkazy, že oves velmi zřídka způsobuje poškození střevní sliznice u lidí s celiakií. Podle serveru Celiac.com mnohé americké společnosti celiatiků již nyní tyto názory akceptují a odrážejí tento nový pohled.

Server tvrdí, že mírné množství ovsa (půl šálek ovsa denně) může být konzumováno většinou celiatiků bez rizika poškození střevních klků. Je však třeba zdůraznit, že tento oves, musí být bez dalších kontaminujících obilovin obsahující lepek. A to je dost těžké, jak uvádíme dále.

Ale i tak se u některých z těchto lidí mohou objevit typické příznaky jako pocit nevolnosti, navzdory tomu, že vyšetření střev pod mikroskopem bude negativní. Tito lidé by mohli mít citlivost na avenin, podobně jako citlivost na lepek bez jakéhokoliv doprovodného poškození střev. Tato otázka si podle serveru zasluhuje další šetření, protože nebyla dosud řádně prozkoumána. Lidé velmi citlivý na lepek mohou být možná také velmi citliví na avenin.

Také zajistit nekontaminovaný oves je velmi těžké. Obilí, tedy pšenice, ječmen, žito přichází do styku s ovsem při setbě, sklizni i zpracování. Je téměř nemožné tomu zabránit.

Jedna výzkumná skupina analyzovala celkem 134 vzorků ovsa, zahrnující zrna i komerční výrobky z ovsa získané z Evropy, Spojených států a Kanady. Tato studie potvrdila, že většina ovsa byla kontaminována směsí pšenice, ječmene nebo žita. Přesto se začaly objevovat některé firmy, které certifikují svůj oves jako bezlepkový.

Pokud by se časem uznal oves za určitých podmínek a pro určité celiatiky za vhodný k jídlu, nemusela by to být špatná zpráva.

Tento článek není návodem či výzvou jíst oves, pouze odráží diskuzi, která možná může za několik let ovlivnit přístup ke konzumaci ovsa i u nás.

Zdroj: celiac.com, foto: wikimedia commmons, agronom

Restartuje své tělo s detoxem!

Jaro s sebou přináší touho po novém začátku. A restartovat chceme i své tělo. Právě proto...

Restartuje své tělo s detoxem!
Jak ovlivňuje celiakie dítěte Vaší rodinu

Zda a jak ovlivňuje onemocnění celiakií u dítěte vaši rodinu. Tyto otázky si položila ve svém výzkumné práci Život dítěte s cel

Jak ovlivňuje celiakie dítěte Vaší rodinu