Prázdninový pobyt Klubu celiakie Brno pro děti

Sice ještě nezačalo ani jaro, ale přípravy na letní tábor pořádaný především pro děti s celiakií u Nového Města na Moravě už běží naplno a už teď je možné podávat přihlášky. Sdělil to Dalibor Ježorek z Klubu celiakie Brno.

Všechny potřebné informace o prázdninovém pobytu a možnosti přihlášení zde uvádíme:

Místo konání : Zubří u Nového Města na Moravě

Termín :          od neděle 19.7. do neděle 2.8. 2015

Odjezd:            autobusem 19.7. v   8.00 hod. z Brna, od Janáčkova divadla (od rest. Bohemia).

Příjezd autobusem:   2.8. v 10.45 hod. do Brna, k Janáčkovu divadlu (k rest. Bohemia).

Cena pobytu : pro dítě s nárokem na dotaci  4.150,- Kč    (podmínkou je splnění podmínek dle textu níže)

pro dítě           bez dotace                  4.550,- Kč

Cena může být ještě ovlivněna rozhodnutím provozovatele a také stanovením dotace od MZ. V případě její změny Vás budeme informovat.

Cena zahrnuje : ubytování, stravu – plná penze (snídaně, oběd, večeře, dopolední a odpolední svačina), dietní a zdravotní dozor, sportovní a technické vybavení areálu, dopravu z Brna a zpět do Brna

Ubytování pro menší děti je ve srubech, max. 10 dětí + oddílový vedoucí. Pro větší děti v nových dřevěných chatkách po 4, nebo ve zděných chatách po 3. Nejstarší chlapci jsou ubytováni po dvou ve stanových chatkách.

Sociální zařízení (WC, umývárny, sprchy, vytápěné s teplou vodou) je ve společných prostorách zvlášť pro chlapce a dívky.

Vynikající kuchyně má letité zkušenosti s přípravou bezlepkové stravy, včetně dalších dietních komplikací (alergie na kravské mléko, sóju, citrusy, ryby, …..).

O děti se po celou dobu stará zkušený tým oddílových vedoucích, doplněný o sporťáky a zdravotníky.

Areál se nachází v srdci Vysočiny, na okraji lesa s mnoha turistickými trasami, v těsném sousedství rozlehlého rybníka, který je využíván ke koupání a provozování vodních sportů. Je vybaven přírodním bazénem se skluzavkou a skokanským můstkem, jsou zde kánoe, loďky a šlapadla. V areálu je prostorná klubovna, hřiště na basketbal, volejbal, fotbal, ping-pongové stoly, všechno v krásné přírodě Vysočiny.

Přihlášku zašlete (nejlépe e-mailem, ale i poštou, popřípadě osobně) co nejdříve. Pokud na tom výslovně netrváte, prosím, neposílejte přihlášky doporučeně. Cesty na poštu zbytečně zatěžují organizátory. Závaznou se přihláška stává zaplacením ceny pobytu.

Úhradu můžete provést v hotovosti, nebo bezhotovostně na účet Klubu celiakie. Přihlášky a úhrady za pobyt doručené po 4.6.2015 jsou již bez záruky.

Úhrada bezhotovostním převodem na č.ú. 134 924 7369 / 0800, vedeného u České spořitelny a.s. v Brně. Variabilní symbol – rodné číslo účastníka. Pokud potřebujete vystavit fakturu, kontaktujte nás včas a fakturační údaje sdělte s dostatečným předstihem. Faktury Vám můžeme připravit a předat osobně na pravidelných schůzkách, nebo na Setkání celiaků, které proběhne 30.5.2015.

Storno poplatky neúčtujeme. Jen v případě, kdy dítě nenastoupí v dohodnutém termínu bez řádné omluvy, musíme provozovateli uhradit skutečné, prokazatelně vzniklé náklady.

Orientační seznam věcí na letní tábor :

Průkaz zdravotní pojišťovny, očkovací průkaz, pravidelně používané léky,

pevné boty, tenisky, holínky, domácí obuv

větrovku, svetr, pláštěnka, šátek na krk

2 dlouhé kalhoty, 2 krátké kalhoty, 2 teplákové soupravy

2 košile nebo trička s dlouhým rukávem, 3 trička s krátkým rukávem

pyžamo, osobní prádlo, ponožky, kapesníky, plavky

2 ručníky, hygienické potřeby, krém na opalování, sáček na špinavé prádlo, ramínko na šaty

psací potřeby, případně pastelky, pro menší děti obálky se zp. adresou a nalepenou známkou

baterku s náhradní baterií, batůžek, láhev na pití, šiltovka, sluneční brýle, šitíčko

kapesné dle uvážení rodičů

Osobní věci dětí do LDT zřetelně označte a seznam věcí vylepte na vnitřní víko kufru. Ušetříte starosti sobě i vedoucím v táboře, zvláště u malých dětí. Kufr označte jmenovkou a adresou bydliště a LDT.

POZOR !!!

Rodiče musí při předání dítěte do tábora předat současně i vyplněný a podepsaný LIST ÚČASTNÍKA. Potvrzení o bezinfekčnosti je nahrazeno Prohlášením rodičů, které je v tomto Listu účastníka obsaženo. Každé dítě musí při nástupu do tábora odevzdat tento List, vyplněný a podepsaný rodiči. Bez tohoto potvrzení nebude dítě na tábor přijato. Datum podpisu na Listu účastníka nesmí být starší 3 dnů.

POZOR, text LISTU ÚČASTNÍKA je velmi podobný textu Přihlášky, ale má některé náležitosti, nezbytné  pro přijetí dítěte na tábor, například již zmíněné „potvrzení o bezinfekčnosti“ !!!

Tento pobyt je dotován Ministerstvem zdravotnictví. Dotace se týká všech dětí, které musí dodržovat bezlepkovou dietu. Podmínkou pro nárokování dotace je mimo jiné i předložení potvrzení odborného lékaře o nutnosti dodržování bezlepkové diety a také jeho souhlas s tím, že je pobyt pro dítě vhodný. Toto potvrzení musí být vystaveno odborným pracovištěm, nestačí potvrzení pediatra, či praktického lékaře! To neplatí pro členy Klubu celiakie Brno, kteří mají toto potvrzení trvale založeno u členské karty v kartotéce Klubu celiakie. Připomínám, že podmínkou členství v Klubu celiakie je povinnost uhradit členský příspěvek (pro rok 2015 je to opět 300,- Kč). Dotace MZ není podmíněna členstvím v Klubu celiakie.

Potvrzení o absolvování pobytu (pro případ příspěvku od odborů, nebo zdravotní pojišťovny), Vám vystavíme na vyžádání na konci pobytu. Pokud o toto potvrzení máte zájem, sdělte nám to s předstihem, abychom Vám jej předali současně s dítětem na konci pobytu. Dodatečné vyřizování nás zbytečně zatěžuje jak časově, tak i finančně L.

Pečivo je zajištěno pro celý pobyt prostřednictvím firem Kleis (italská firma Schär), Jizerských pekáren, Penamu a Nominalu. Již není nutné dětem dávat vlastní chléb.

Každé dítě, které užívá nějaké léky, musí mít tyto léky s sebou v dostatečném množství, musí být řádně označeny jménem a musí zde být uveden způsob užívání. Tyto léky budou prostřednictvím vedoucích předány zdravotnickému personálu. Jen ten může odsouhlasit, že starší děti můžou brát některé léky bez jejich dozoru.

A na závěr několik připomínek, aby pobyt Vašeho dítěte v táboře proběhl k oboustranné spokojenosti. Do tábora mají jet pouze děti zdravé, nepodceňujte proto zdravotní prohlídky. Dětem připravte vhodné oblečení pro tábor. Nesnažte se dávat dětem zbytečné věci a také ne to, co mají nejlepší. Na Listu účastníka uveďte Vaše připomínky k tělesnému stavu, k jeho zájmům a charakterovým vlastnostem. Věřte nám, že žádné dítě na letním táboře netrpí hladem, a proto balíčky s jídlem neposílejte. Děti nevybavujte cennostmi a drahými a nevhodnými věcmi (zlaté řetízky, přívěsky, drahé hodinky, MP3, rádia, nože a pod.). O co Vás prosíme, pište často svým dětem, to je potěší a udělá jim to radost.

Návštěvní den pro rodiče je naplánován na neděli 26.7.2014 od 14,00 do 16,00 hod.

Další informace Vám poskytnou :

Dalibor Ježorek                     tel.       603 515 718,   e-mail : info@klubceliakie.cz

Michaela Nevrtalová tel.       728 920 539    e-mail : michaela.nevrtalova@seznam.cz

Poštovní adresa pro doručování přihlášek (preferujeme e-mail), je :

Ing.Dalibor Ježorek

Klub celiakie Brno

Libušino údolí 150

623 00  B r n o

Korespondenční adresa letního dětského tábora :

Jméno dítěte (rodiče na to občas zapomenou:-)

II. běh (název oddílu – pokud jej znáte :-)

LDT OS KOVO ŽĎAS

592 31  Zubří u Nového Města na Moravě

ilustrační foto

Zvyšuje bezlepková dieta výkonost?

Již po několik let ovlivňuje řada celebrit na bezlepkové dietě chování obyčejných lidí. Gwyneth Paltrow, Miley Cyrus nebo tenis

Zvyšuje bezlepková dieta výkonost?
Bezlepkobraní v Mladé Boleslavi

Je sympatické, že prezentace a různé trhy bezlepkových výrobků se už tu i tam začínají objevovat nejen v regionálních metropolí

Bezlepkobraní v Mladé Boleslavi
Kam všude nacpou lepek

Jestliže člověk trpí celiakií, nebo mu nebyla nemoc diagnostikována, avšak jeho organizmus nepříliš dobře tráví lepek, potom si

Kam všude nacpou lepek