Nová řada Kosteleckých uzenin Český výběr je vyrobena výhradně z českého masa. A je bezlepková

V posledních letech jsme si při nakupování zvykli především číst. Snaha zjistit původ potravin je však mnohdy marná. Proto Kostelecké uzeniny od jara nabízí produktovou řadu Český výběr, která je vyrobena pouze z tuzemského masa. A hlavně, je celá bezlepková.

„Klíčovým tématem našeho masného trhu je právě tuzemská produkce. My stojíme za českými chovateli a víme, že maso od nich má výbornou kvalitu i chuť. Proto jsme připravili výrobky s označením Český výběr. Zákazníci tím získají jistotu českého původu masa. Garantujeme i minimální obsah této suroviny ve výši 80 %,“ říká Jan Hanuš, generální ředitel Kosteleckých uzenin.

Všichni spotřebitelé, kteří si rádi pochutnají na kvalitních uzeninách za dostupnou cenu, si mohou nyní v obchodech vybrat ze šesti nových produktů vyrobených čistě jen z českého masa. Jejich varianty a chutě jsou odrazem klasiky českého uzenářství.

Produktovou řadu Český výběr spotřebitelé poznají podle jednotného vizuálního konceptu obalů. Ke svačině se bude dobře hodit výběrová zauzená Kostelecká šunka s obsahem masa 80 %. Variantou k ní je výběrová dušená Pražská šunka, která je vyrobena z 100% české vepřové kýty. Jako občerstvení a zdroj energie nejen během rodinných výletů přijde vhod Turistický trvanlivý salám, který je již tradiční vyhledávanou českou klasikou. Výtečná chuť salámu s 94% podílem masa udělá pochoutku i z obyčejného sendviče s hořčicí a zeleninou.

Produktovou řadu Český výběr doplňuje další trojice uzenin, které si svojí tradiční chutí a českým původem získají přízeň dospělých i dětí. Valašská slanina s Ostravskou klobásou jsou vyrobeny z výběrového českého vepřového masa. Využití najdou v teplé i studené kuchyni. Ideálně chutnají třeba jen s cibulí, nakládanou okurčičkou a čerstvým pečivem. Kdo má chuť na něco jemnějšího, ten jistě ocení lehce zauzený Kostelecký párek patřící mezi lahůdkové uzeniny. Je vyroben z českého vepřového a hovězího masa a nejlépe chutná ohřátý v horké vodě. „Myslím si, že díky našim novým produktům výhradně z českého masa získají zákazníci možnost vychutnat si tradiční dobrou chuť uzenin, které si pamatují z dětství. Vyrábíme je s láskou a především tak, aby chutnaly i nám,“ uzavírá Jan Hanuš.

 

Rodina produktů Český výběr – celá bezlepková

 

Kostelecký párek: lahodný, lehce zauzený párek vyrobený z českého vepřového a hovězího masa. Čtyři nožičky párků v balení o 200 g hmotnosti, v ochranné atmosféře. Obsah masa je 80 %. Páreček doporučujeme ohřát po dobu 5 minut v horké vodě. Jako přílohu doporučujeme čerstvé pečivo, hořčici a čerstvou či nakládanou zeleninu.

Ostravská klobása: balená v ochranné atmosféře, 2 kusy v balení, obsah masa 86 %. Tmavá, hrubě mletá klobása vyrobená výhradně z českého vepřového masa. Je vhodná pro použití v teplé i studené kuchyni.

Turistický trvanlivý salám: krájený, balený v ochranné atmosféře, hmotnost 100g, obsah masa 94 %. Tradiční trvanlivý salám, vyrobený pouze z českého vepřového a hovězího masa. Salám nakrájený na tenké plátky nejlépe chutná s čerstvým pečivem, hořčicí a zeleninou.

Pražská šunka: třída jakosti šunka výběrová. Je dušená, krájená a balená v ochranné atmosféře. V balení je 100g šunky s obsahem masa 80 %. Jedná se o klasickou dušenou šunku vyrobenou ze 100% české vepřové kýty. Šťavnatá chuť a typická vůně vynikne například s čerstvým pečivem. Hlavní využití šunky je ve studené kuchyni, třeba pro přípravu svačin.

Kostelecká šunka: třída jakosti šunka výběrová. Je jemně zauzená, krájená, balená v ochranné atmosféře, s gramáží 100g. Obsahuje 80 % masa. Vyrobená je pouze z masa českého původu. Typická masová chuť a vůně šunky vynikne právě jejím nakrájením na tenké plátky.

Valašská slanina: vyrobená ze 100% českého masa z vepřového boku (podíl masa 85 %). Je balená v ochranné atmosféře a na Váš stůl se dostává již krájená. Jedno balení obsahuje 100g slaniny. Jemně zauzené plátky vepřového boku nejlépe chutnají s čerstvým pečivem, hořčicí a nakládanou okurčičkou.

 

Ostružinový bezlepkový koláč

Léto pomalu končí, ale ostružiny ještě v lese a mezích najdeme, pokud ne, tak určitě budou někde v obchodě. Tak proč si nedat o

Ostružinový bezlepkový koláč