Slzovka obecná: Bezlepková obilnina s léčivými účinky

Slzovka obecná, neboli Jobovy slzy (Coix lacryma-jobi), je další alternativní bezlepková obilnina, kterou můžete vyzkoušet. Je jednoletá tropická obilnina z čeledi lipnicovitých s tisíciletou historií pěstování, zvláště v Číně a Indii, ale také v Egyptě či antickém Řecku. V Indii ji v posledních desetiletích vytlačuje kukuřice.

Její semena jsou podobná ovsu. Obsahují přes 10 procent vody, 52 procent škrobu, přibližně 18 procent bílkovin a sedm procent tuku. Na vitamíny moc bohatá není, zato se v asijské medicíně používá k léčení a kvůli jejímu potenciálu v medicíně je i na Západě testována.

Dlouho je známá pro své čistící účinky na organismus, podporuje funkci sleziny a trávení tučných jídel. Dále se v tradiční medicíně užívá jako prostředek proti vředům, apendicitidě, artritidě, průjmům, zánětům močového měchýře, ale také proti některým zhoubným nádorům. Pozitivní protirakovinové účinky se v poslední době potvrdily i vědecky.

V čínské kuchyni ji objevíte jako součást polévek, podobně jako u nás například kroupy. Vyzkoušet ji můžete také jako „kubu“, když ji uvaříte spolu s rýží asi v poměru 2 díly rýže a 1 díl slzovky. Ale záleží podle chutě každého. Některé recepty však upozorňují, že doba vaření slzovky je delší, proto se doporučuje vařit ji například s řasou Komba, která proces urychlí.

Slzovka bývá k dostání ve specializovaných prodejnách zdravé výživy.

Foto: wikimedia commons, Kurt Stüber