Chcete zažít atmosféru vídeňské kavárny bez lepku? Máte možnost!

Každý, kdo jede do Vídně, musí zavítat do tradiční vídeňské kavárny, bez toho jako by v metropoli bývalého císařství nebyl. Jenže co bezlepkáři? Nemusí už zoufat, před necelým rokem tu otevřeli první kavárnu pro alergiky, jmenuje se Allergiker Café.

Založily ji matka s dcerou, které sice pocházejí z umělecké branže, ale trpí celiakií a alergií na histamin. Jak řekly deníku Kurier, z toho vznikla i obchodní myšlenka. Samozřejmě jako každé Vídeňačky a umělkyně žily kavárenským životem, ale celiakie jim to pořádně stěžovala. To se změnilo. Matka a dcera teď umožňují potěšení ze sladké Vídně každému se svým mottem: „Jsme netolerantní, ale na tom nezáleží”.

Vedle celiatiků si tu mohou smlsnout i lidé s histaminovou dietou, hosté alergičtí na mléčné produkty a další alergeny.

Hostům nabízí kavárna řadu dortů a zákusků vlastní výroby, samozřejmě tu nepoužívají žádná umělá dochucovadla a ingredience. Jak bývá ve zdejších kavárnách zvykem, k dispozici je i něco slaného, konkrétně bezlepkové uzeniny a na výběr máte hned ze čtyř bezlepkových piv. Posedět se dá i na zahrádce.

Allergiker Café najdete na jih od historického centra, na Wiedner Hauptstraße 35.

Zdroj: Kurier, foto: FB Allergiker Café

Do Deštného s bezlepkovou stravou

I v horském středisku v Orlických horách v Deštném najdete místo, kde se dá bezlepkově stravovat. Dnes chceme upozornit na hote

Do Deštného s bezlepkovou stravou
Odpočinek v klidu jižních Čech

Pokud zvažujete užít si pár dní volna v klidu jihočeské přírody, můžete vyzkoušet Borovanský mlýn u Borovan na jihovýchodě od Č

Odpočinek v klidu jižních Čech