Další tipy na bezlepkové restaurace v Dubrovníku

Navazujeme na náš článek o tom, kde se dá bezlepkově najíst v chorvatském Dubrovníku a přinášíme další tři tipy z tohoto turisty hojně navštěvovaného chorvatského města. Stejně jako v předešlém článku, nejde o speciálně bezlepkové restaurace nebo restaurace s bezlepkovým menu, ale o běžné podniky, které jsou však vyzkoušené a kde vědí, co bezlepková strava obnáší.

Fish Restaurant Proto

Pokud si chcete dát nějaký lehký oběd a to asi při vedrech bývá docela často, můžete zkusit restauraci Proto na Starém městě. Pravidelně tady mají saláty z mořských plodů a kuřecí saláty. Je potřeba číšníkovi říci, že potřebujete bezlepkové jídlo a ten vám z menu některá doporučí. Je to sice dražší podnik než řada jiných v Dubrovníku, ale podle zkušeností je tady jídlo opravdu dobré a zaměstnanci byli velmi vstřícní, takže by restaurace mohla být dobrou volbou pro váš bezlepkový oběd.

Adresa: Proto, Široka 1, Staré město, Dubrovník

 

Bistro teatar

Podnik Bistro teatar se nachází na nejlepším turistickém místě ve městě, nedaleko od katedrály. Číšníci mluví výborně anglicky, vědí, co to je bezlepková dieta, a ujistí vás, že při přípravě doporučeného jídla nedochází ke kontaminaci s ostatní stravou. Například chobotnice s grilovanou zeleninou stojí zato. Ceny nejsou přemrštěné, ale odpovídající průměru centru tohoto historického města.

Adresa: Bistro teatar, Cvijete Zuzoric 1, Staré město Dubrovník

 

Sebastian, Prijeko, Staré město Dubrovník

Sebastian je jednou z mnoha restaurací na ulici Prijeko, která je známá tím, že je tak trochu pastí na turisty. Majitelé lákají turisty na jídlo a ne vždy kvalita odpovídá ceně. To ale zrovna neplatí o restauraci Sebastian. Také tady vědí, co je bezlepková strava a příprava, a majitelé se sami nabídli, že dohlédnou, aby při přípravě konkrétného jídla nedošlo ke styku s ostatními jídly. Kuřecí a houbové rizoto, stejně tak vařené i smažené ryby a krevety jsou tady vynikající.

Adresa: Sebastian, Prijeko 11, Staré město Dubrovník

bezlepek.cz, s využitím blogu glutenfreebites.co.uk, foto: Fish Restaurant Proto

 

Kam do bezlepkové restaurace v Bratislavě

Víme, jak často komplikované je, najít bezlepkovou restauraci v Česku, natož, když jedeme do ciziny. Pokud jedeme na Slovensko

Kam do bezlepkové restaurace v Bratislavě
Praha v TOP 10 světových gluten-free měst

Možná patříte mezi celiaky, kteří se každodenně potýkají s omezenou nabídkou bezlepkových pokrmů v restauracích, možná máte...

Praha v TOP 10 světových gluten-free měst