Michael Douglas drží bezlepkovou dietu

Michael Douglas je nejnovější celebritou, která veřejně přiznala, že drží bezlepkovou dietu. 70letý americký herec nicméně nepotvrdil, zda má celiakii nebo je alergický na lepek či dokonce drží bezlepkovou dietu jen tak.

Douglas dramaticky změnil svůj životní styl poté, co u něj před lety zjistili rakovinu hrtanu. Stal se abstinentem, přestal kouřit a rovněž odmítá jíst lepek.

Douglas říká, že lidem doporučuje bezlepkovou dietu a věří, že mu pomáhá. „Zhubnul jsem pár kil, zlepšuje se mi paměť a mám energii. Proto ji velmi doporučuji,“ prohlásil Douglas.

I když nevysvětlil, proč začal s bezlepkovou dietu, je patrné, že jeho motivem je zdravá strava.

Kritici jeho prohlášení však poukazují na to, že je zřejmě jen další celebritou, která přešla na bezlepkovou dietu, aniž měla zdravotní důvody. Bezlepková strava se stala hitem především v Americe a celebrity k tomu trendu značně přispívají. Kritici těchto bezlepkových celebrit uznávají, že díky tomuto trendu se po celé severní Americe a potažmo také částečně v Evropě plošně rozšířila nabídka bezlepkových výrobků, ale upozorňují, že se s masivním bezlepkovým trendem zapomíná na vážnost nemoci, jakou celiakie je.

Zdroj: emaxhealth, foto: wikimedia commons, Beao

Bezlepková potravinová banka pro chudé. V USA

Jak se bohužel zvyšují počty lidí trpících celiakií ve světě a to v různých věkových skupinách, přináší tato skutečnost i řadu

Bezlepková potravinová banka pro chudé. V USA
Neškodí bezlepková dieta vašemu srdci?

Existuje podezření, že neceliaci, kteří drží bezlepkovou dietu, čelí vyššímu riziku kardiovaskulárních onemocnění. Výsledek roz

Neškodí bezlepková dieta vašemu srdci?