Až pojedete do Itálie, stáhněte si mobilní aplikaci pro bezlepkáře

Jak jsme psali nedávno, v některých zemích jsou k dispozici mobilní aplikace, které pomáhají lidem nemocným celiakií najít bezlepkovou restauraci, prodejnu nebo ubytování s bezpečnou stravou.  Zdarma je ke stáhnutí i aplikace Italské asociace celiatiků pro Itálii, která byla nedávno aktualizována navíc i pro návštěvníky Expo 2015 v Miláně.

Aplikace je dostupná jak pro iPhony, tak pro chytré telefony s operačním systémem Android.

Italská aplikace v současnosti obsahuje více než 3800 bezlepkových restaurací, hotelů, cukráren, kaváren, pekáren a prodejen s bezlepkovými výrobky po celém Apeninském poloostrově a dále se rozšiřuje.

U každého objektu najdete adresu a služby, které bezlepkářům nabízejí. Můžete tam také někdy najít i osobu, která je za bezlepkové produkty, či služby odpovědná Pochopitelně zjistíte rovněž otevírací dobu. Asociace celiatiků upozorňuje, aby si uživatelé pečlivě kontrolovali údaje o konkrétním podniku, protože například v prezentovaném hotelu může být více restaurací, ale jen jedna poskytuje bezlepková jídla.

Pokud si chcete vyhledat hotel nebo restauraci dopředu v Itálii v poklidu domova, nemusíte se registrovat, stačí využít službu, která je i na webu zde.

Mobilní aplikaci MyGlutenFreeExpo aktualizovanou i na Expo 2015 si můžete stáhnout zde pro Android:

A zde pro Apple, IOS

Až přijdete v Milánu do brány Expa, zapnete si geolokaci a v aplikaci zadáte „Okolo mě“ a objeví se vám nejbližší možnost bezlepkového stravování. Asociace italských celiatiků se totiž podílela na přípravě Expa, takže je tu na bezlepkáře dobře pamatováno.

Jedete-li na Expo a nemáte chytrý telefon nebo zmíněnou aplikaci, nevadí. Můžete si vytisknout plánek s bezlepkovými restauracemi a bufety v areálu Expo zde.

Zdroj a foto: Associazione Italiana Celiachia

Kde se dá sehnat bezlepkové pivo Bernard

V Česku se v drtivé většině prodávají dvě značky bezlepkových piv. Zatímco na žateckou Celiu si lidé už v obchodech zvykli, bez

Kde se dá sehnat bezlepkové pivo Bernard
Bezlepkově v Krakově

Krakov, nejatraktivnější a nejnavštěvovanější město Polska leží jen 130 km od hranic s Českou republikou. Každý rok Krakov navš

Bezlepkově v Krakově