Kam vzít školáka do bezlepkové cukrárny I.

„Bohužel“ pro děti, možná už „bohudík“ pro rodiče, začíná zase školní rok. Aby se to dětem trochu osladilo, není od věci, zajít s nimi někam do cukrárny.  I když cukráren a kaváren s bezlepkovým sortimentem je po republice daleko více než restaurací, podíváme se postupně na pár tipů, které mohou napomoci při rozhodování.

Některé mají díky své již početnější klientele bezlepkové dortíky v každodenní nabídce, jiné je zhotovují na objednání. Proto, pokud tyto cukrárny přímo neznáme, je lepší než vyrazíte, tam zavolat a optat se.

Cukrárna, kde vám bezlepkové dorty a zákusky připraví na objednání, je třeba cukrářská dílna a nekuřácká kavárna Studánka v centru Prahy. Poskytuje komorní prostředí, dostatečné pohodlí i pro rodinná setkání, narozeninové party či dětské party. Najdete ji v Praze 2 – Nové Město, Na Zderaze 3.

Ti kdo bydlí na severu Prahy mohou zajet jen kousek za hranice metropole do Cukrárny ve Zdibech, v ulici Průběžná 154. Otevírací doba je tu každý den včetně svátků 10.00 – 18.00. Můžete se těšit na bezlepkové dorty a bezlepkové zákusky vlastní výroby. Zdůrazňují, že při výrobě zákusků a dortů kladou velký důraz na kvalitu a čerstvost použitých surovin, náhražky, margaríny nepoužívají. A co víc, na bezlepkáře se přímo specializují.

Atmosféru první republiky můžete vychutnat bez lepku s dětmi v podniku Šlágr – Prvorepubliková kavárna – Cukrárna – Patisserie. Naleznete ji v Praze 2, ve Francouzské 72.

Nezůstaneme ale jen v Praze. V Ostravě-Fifejdách má Cukrářství Řehová paní Radmila Řehová. Výroba dortíků a zákusků je čistě ruční, řemeslnou prací, a výrobky jsou vždy originální. Cukrárna se pyšní tím, že obsah lepku v bezlepkových dortech je 5 mg/kg, tedy ještě hluboko pod normou. Cukrářství Řehová se nachází na Ahepjukově ulici 3177/10a.

V Olomouci můžete zajít do Café & Galerie U maršála Radeckého. Tvrdí, že  nabízí ty nejlepší domácí bezlepkové koláče, dorty a zákusky jaké můžete ochutnat :-)…, tak podnik vyzkoušejte. Adresa: Olomouc, Horní náměstí 5, Edelmannův palác v 1. patře.

Příště se podíváme na další cukrárny v jiných městech.

ČTĚTE TAKÉ: Kam vzít školáka do bezlepkové cukrárny II.

ilustrační foto: wikimedia commons, Welleschik